جاذبه های دیدنی مسیر تهران شیراز با اتوبوس

alikarimi55
شیراز که به عنوان شهر عاشقان شناخته می‌شود، سرزمینی پر از ارزش برای دیدن جاذبه‌های تاریخی است. اعتقاد بر این است که شیراز زیباترین شهر توریستی ایران است. شیراز همچنین یکی از بزرگترین شهرهای ایران که مرکز استان فارس است و در منطقه کوهستانی زاگرس با آب و هوای معتدل واقع شده است و از […]

شیراز که به عنوان شهر عاشقان شناخته می‌شود، سرزمینی پر از ارزش برای دیدن جاذبه‌های تاریخی است. اعتقاد بر این است که شیراز زیباترین شهر توریستی ایران است. شیراز همچنین یکی از بزرگترین شهرهای ایران که مرکز استان فارس است و در منطقه کوهستانی زاگرس با آب و هوای معتدل واقع شده است و از نظر جغرافیایی در مرکز ایران واقع شده است.

 

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند
azshanbe img

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

باید گفت شیراز یکی از زیباترین شهرهای ایران است که عناوین زیادی به آن اختصاص داده شده است و به همین دلیل است که شیراز زادگاه شاعران بزرگی همچون حافظ و سعدی است. این شهر همچنین دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیاری است که شما به آنها علاقه‌مند خواهید شد. مردم شیراز واقعاً خون گرم هستند. سفر به شیراز می‌تواند یکی از خاطره انگیزترین سفرهای شما باشد.

 

اتوبوس‌های زیادی از تهران به شیراز سفر می‌کنند که برای به دست آوردن جدول زمانی آن می‌توانید زمان عزیمت، کرایه اتوبوس، مدت زمان، مسافت و اطلاعات بیشتر را در سایت فروش بلیط بررسی کنید و بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید. با خرید بلیط اتوبوس تهران شیراز از علی بابا می‌توانید اتوبوس مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 

پایانه‌های اتوبوسرانی تهران دارای خدمات اتوبوس VIP به شیراز با عزیمت هر ساعت از ساعت 10:45 صبح تا 11:00 است. قیمت اتوبوس وی آی پی طبیعتا از اتوبوس معمولی بیشتر است و باید بیشتر هزینه کنید.

 

چه مدت طول می کشد از تهران به شیراز برسیم؟

فاصله تهران تا شیراز حدود 932 کیلومتر است و تقریباً 10 ساعت و 15 دقیقه طول می‌کشد.

چند ایستگاه اتوبوس در جاده است؟ چقدر طول می‌کشد؟ آیا صرف غذا در جاده امکان پذیر است؟

با توجه به زمان عزیمت، اتوبوس معمولاً دارای یک توقف برای ناهار یا شام است که حدود 15 یا 20 دقیقه طول می‌کشد. شاید برای استراحت 15 دقیقه دیگر هم وجود داشته باشد.

 

کدام شرکت‌های اتوبوس آماده خدمات‌رسانی در مسیر هستند و کدام یک بهترین است؟

شرکت‌هایی که آماده خدمات رسانی هستند عبارتند از: سیر و سفر، تک سفر، رویال سفر ایرانیان، گیتی پیما، همسفر، چابک سواران و جهانگشت (تعاونی‌های اتوبوس شماره‌های 1 ، 2 ، 8 ، 12 ، 13 ، 15 و 16) انجام می‌شود. بهترین شرکت‌های اتوبوسرانی سیر و سفر، رویال سفر ایرانیان و چابک سواران هستند. 

 

آیا اتوبوس‌ها شب‌ها در مسیر حرکت می‌کنند؟

اتوبوس‌های موجود در مسیر تهران – شیراز نیز شب‌ها اجرا می‌شوند. آنها هر ساعت بین ساعت 10:45 و 23 حرکت می‌کنند. با خرید بلیط اتوبوس از علی بابا می‌توانید زمان سفر خود را به راحتی انتخاب کنید و از مسیر و اتوبوس لذت ببرید.

 

 

کدام ترمینال برای ترمینال شیراز اجرا شده است؟

با سفر از طریق پایانه‌های بیهقی و تهران غرب می‌توانید به ترمینال شیراز (کاراندیش) برسید.

چه کلاس‌های اتوبوس برای خدمت در این مسیر آماده هستند؟

اتوبوس‌های مارال، ولوو VIP با ظرفیت 25 و 32 نفر و اسکانیا با ظرفیت 44 نفر آماده خدمت رسانی هستند.

 

متوسط ​​کرایه اتوبوس برای هر یک از کلاس‌ها چقدر است؟

متوسط ​​کرایه اتوبوس برای اتوبوس‌های VIP برای مسیر شیراز نسبت به اتوبوس‌های معمولی بیشتر است.

 

 

مسافران چقدر می‌توانند بار اتوبوس داشته باشند؟

هر مسافر می‌تواند بار اتوبوس را تا 20 کیلوگرم حمل کند. اگر بار اتوبوس شما بیش از مقدار است، باید مبلغ اضافی آن را بپردازید.

فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس

فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس ۹۰۰-۱۰۰۰ کیلومتر است. مدت زمان سفر با اتوبوس از تهران به شیراز تقریبا بین ۱۰-۹ ساعت زمان لازم دارد. در صورتی که عبور از شهر خاصی مد نظر شما نباشد مسیر تهران شهر ری کهریزک حسن آباد قم دلیجان میمه شاهین شهر اصفهان شهرضا آباده صفا شهر سعادت شهر سیدان مرودشت زرقان شیراز شما را از تهران به شیراز می‌رساند. با عبور از مسیر جدید تهران شیراز یعنی آزاد راه بزرگ اصفهان شیراز فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس را بیش از صد کیلومتر کاهش می‌دهد.

مسیر تهران به شیراز 12 ساعت طول می‌کشد، مثلا 8 بعد از ظهر تا 8 صبح و اتوبوس‌های یک شبه نسبتاً مکرر هستند. 

مسیر تهران به شیراز از جنوب تهران می‌گذرد و با گذشتن از شهر ساوه به سمت کاشان و سپس اصفهان می‌روید و بعد از آن باید به سمت شیراز می‌روید. تمامی این شهرها و مسیرها زیبایی‌های خود را دارند چرا که همگی آنها از زیباترین شهرهای ایران هستند. 

در مسیر ساوه می‌توانید به استراحت در مراتع و باغ‌های زیبای ساوه بپردازید و با توقف در آنجا غذای خود را صرف کنید و لذت ببرید. بعد از ساوه به سمت کاشان، این شهر زیبا و قدیمی می‌روید. شما می‌توانید به داخل شهر کاشان رفته و از آن لذت ببرید. مثلا از باغ و حمام فین بازدید کنید. علاوه بر آن می‌توانید از خانه‌های تاریخی آن بازدید کرده و خاطره بسازید. پس از گذشتن از کاشان به اصفهان خواهید رسید که سرشار از زیبایی‌های طبیعی و دست‌ساز است که شهره عام و خاص در ایران و خارج از ایران است.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ