چرا باید روغن حیوانی را در رژیم غذایی خود گنجاند؟

حسام آرین
روغن حیوانی بخشی جدایی ناپذیر برنامه غذایی هند است. این روغن نه تنها به وعده های غذایی طعم می بخشد بلکه دارای فوایدی برای سلامتی است. روغن حیوانی یک ماده غذایی همه کاره است و مصرف آن تاثیر مثبتی بر سلامت دارد.

روغن حیوانی بخشی جدایی ناپذیر برنامه غذایی هند است. این روغن نه تنها به وعده های غذایی طعم می بخشد بلکه دارای فوایدی برای سلامتی است. روغن حیوانی یک ماده غذایی همه کاره است و مصرف آن تاثیر مثبتی بر سلامت دارد.

جای تعجب نیست چرا مردم روغن حیوانی را در تمام طول سال چه زمستان و چه تابستان مصرف می کنند. با این حال، مصرف آن به طور معمول در فصل تابستان مفیدتر است. روغن حیوانی حاوی اسیدهای چرب امگا 3، ویتامین C و A است و باعث تغذیه همه بافت ها و عملکرد کلیه اندام ها می شود. روغن حیوانی یک درمان خانگی عالی برای کاهش پیتا و گرمای بدن است.

به گزارش تایمزسوفاندیا، در اینجا چند خاصیت روغن حیوانی برای سلامتی وجود دارد که آن را به گزینه سالمی برای فصل تابستان تبدیل می کند.

روغن حیوانی سرشار از چربی های سالم است

بدن برای رشد سلول به چربی و انرژی سالم نیاز دارد. چربی های سالم به بدن در جذب مواد مغذی و تولید هورمون های مهم کمک می کنند.

روغن حیوانی به تعادل رطوبت داخلی بدن کمک می کند

روغن حیوانی خاصیت مرطوب کنندگی دارد، بنابراین به بدن در حفظ رطوبت کمک می کند. روغن حیوانی صاف و روان کننده است که به شما در تغذیه بدن از داخل کمک می کند به ویژه در فصل تابستان که بدن به راحتی کم آب می شود. علاوه براین، مصرف روغن حیوانی باعث نرم و لطیف شدن پوست می شود.

بیشتر بخوانید:عصاره دانه کنجد؛ نویدبخش درمان پارکینسون

روغن حیوانی سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد

آنچه می خوریم در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش اصلی دارد. روغن حیوانی ما را از بیماری ها و عفونت نجات می دهد. این ماده دارای بوتریک اسید، اسید چرب کوتاه مدت است که به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند. روغن حیوانی منبع غنی از ویتامین A و C است که نقش اصلی در تقویت سیستم ایمنی بدن را ایفا می کند.

روغن حیوانی هضم را بهبود می بخشد

مصرف روغن حیوانی با معده خالی باعث بهبود هضم غذا و کنترل پیتا دوشا می شود. خاصیت ضد قارچی و ضدویروسی قدرتمندی دارد که به شما در جلوگیری از بیماری کمک می کند. بر اساس طب آیورودا روغن حیوانی یکی از بهترین مواد غذایی برای بهبود هضم بدن و کمک به جذب مواد مغذی است.

بیشتر بخوانید:سموم بدن را با این خوراکی خوشمزه از بین ببرید!

روغن حیوانی بدن را خنک نگه می دارد

مصرف روغن حیوانی ذهن و بدن را خنک نگه می دارد به این دلیل که روغن حیوانی به کاهش التهاب کمک کرده و اثر آرام بخشی به بدن هدیه می دهد. این روغن از نظر طعم شیرین و دارای طبع سرد است که آن را برای فصل گرم تابستان به گزینه مناسبی تبدیل می کند.
مترجم: الهه زارعی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ