استفاده از آب این میوه برای مدیریت تپش قلب و دلشوره

alodoctoradmin2
آب نارنج، جزء مواردی است که می‌تواند در بهبود برخی از علائم بهداشتی مفید باشد. به گفته یک کارشناس ارشد طب سنتی، خوردن آب نارنج می‌تواند به قطع سکسکه کمک کند. این میوه ضدسرفه و اشتهاآور بوده و غرغره کردن با آب نارنج می‌تواند به بهبود وضعیت گلودرد کمک کند. همچنین، برخی تحقیقات نشان داده‌اند […]

آب نارنج، جزء مواردی است که می‌تواند در بهبود برخی از علائم بهداشتی مفید باشد. به گفته یک کارشناس ارشد طب سنتی، خوردن آب نارنج می‌تواند به قطع سکسکه کمک کند. این میوه ضدسرفه و اشتهاآور بوده و غرغره کردن با آب نارنج می‌تواند به بهبود وضعیت گلودرد کمک کند. همچنین، برخی تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف آب نارنج می‌تواند برای کنترل فشار خون بالا مفید باشد. هانیه ناصری، کارشناس طب سنتی، نارنج را یک میوه با طبع سرد و خشک دانسته و آن را منبع غنی از ویتامین C توصیف کرده است. در هر صورت، قبل از اعمال هر تغییر در رژیم خود یا به دنبال درمانی خاص، همواره مشورت با یک پزشک یا متخصص بهداشت توصیه می‌شود.

وی ادامه داد: مصرف آب نارنج می تواند ویتامین C مورد نیاز بدن را تامین و  سیستم ایمنی را تقویت کند. به گفته این کارشناس طب سنتی، همچنین مصرف آب نارنج  روند درمان سرماخوردگی را با کمک مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین C تسریع می‌کند. ناصری با بیان اینکه آب نارنج یک ضدعفونی کننده قوی محسوب می‌شود، مصرف آن را برای افرادی که گلودرد دارند، مناسب دانست. 

وی معتقد است، افرادی که دچار تورم گلو و حلق شده‌اند، می‌توانند آب نارنج را برای بهبود وضعیت خود قرقره کنند. این کارشناس ارشد طب سنتی در ادامه با اشاره به خواص نارنج برای کنترل فشار خون اظهار کرد:مصرف نصف لیوان آب نارنج همراه با یک قاشق عسل و خوردن آن بعد از غذا برای افرادی که فشار خون بالا دارند، بسیار مفید است. ناصری همچنین از آب نارنج به عنوان یک هضم کننده طبیعی غذا یاد کرد و افزود: می‌توان آب نارنج را به عنوان چاشنی سالاد و جایگزین سس‌ها مصرف کرد. وی گفت: مصرف نارنج به همراه غذا می‌تواند به رفع ترشی معده کمک کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ