لاغری با غذاهای تند

رژیم‌های غذایی مختلفی برای کاهش وزن توصیه شده، اما شاید در کمتر نسخه‌ای، مصرف غذای تند توصیه شده. اما حقیقت ماجرا این است که غذاهای تند به کاهش وزن کمک می‌کنند.

لاغری با غذاهای تند

رژیم‌هایغذایی مختلفی برای کاهش وزن توصیه شده، اما شاید در کمتر نسخه‌ای، مصرف غذای تند توصیه شده. اما حقیقت ماجرا این است که غذاهای تند به کاهش وزن کمک می‌کنند. به این توصیه‌ها توجه کنید:

برخی از گیاهان دارای مواد بایواکتیوکپسایسین هستند که نه تنها مزه‌ی آنها را تند می‌کند بلکه باعث می‌شود مصرف انرژی تا ۳ ساعت بعد از مصرف ۲ برابر شود. انواع فلفل قرمز، هالنپینو، تابسکو (مکزیکی) با تاثیر بر انتقال دهنده‌های عصبی مغز اشتها را نیز کنترل می‌کنند.
زنجبیل چاشنی مفید دیگری است که با بالا بردن دمای بدن و افزایش ۲۰ درصدی متابولیسم می‌تواند در این امر شما را یاری کند.
در بسیاری از محصولات از شیرین‌کننده‌های مصنوعی برای کم کردن مقدار کالری استفاده می‌شود. تحقیقات زیادی ثابت کرده‌اند که این مواد به افزایش وزن کمک می‌کند. شیرین‌کننده‌های مصنوعی ۷۰۰۰ برابر از شکر طبیعی شیرین‌تر هستند که با بی‌حسی غدد چشایی پرخوری را به همراه خواهد داشت. شیرین‌کننده‌های مصنوعی را با شیرینی‌های طبیعی چون میوه و شکلات تلخ جایگزین کنید.
۲- از مصرف نوشابه بپرهیزید
نوشابه سرشار است از کافئین، فراکتوز و کالری. این محصول نه تنها باعث افزایش وزن شده بلکه ریسک ابتلا به دیابت را افزایش داده و  پوسیدگی دندان و تضعیف استخوان‌ها را به همراه خواهد داشت. حتی نوشابه‌های رژیمی نیز از شیرین‌کننده‌های مصنوعی استفاده می‌کنند. علاوه بر این موارد گاز موجود در نوشابه باعث افزایش حجم شکم خواهد شد.

قابل توجه خانم های اهل رژیم غذاهای اکازیون با تنها۴۰۰کالری


۳- از غلات استفاده کنید
به جای پاستا، نان و آرد از غلاتی چون جو دوسر، گندم و برنج قهو‌ه‌ای  استفاده کنید. غلات سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان و ویتامین هستند و برای مدت بیشتری به شما احساس سیر بودن می‌دهند. همچنین ریسک ابتلا به دیابت، فشار خون و کلسترول بالا و چاقی مفرط را می‌کاهند.
۴‌– پاکسازی کنید
اگر با رعایت تمامی این موارد هنوز نتوانستید وزن خود را کاهش دهید ممکن است ایراد در التهاب و یا تورم باشد. پس نیاز است با مصرف برخی مواد غذایی سموم بدن را از بین ببرید.

امتياز 2 از 5 بر اساس نظر2 نفر
ساختمان پزشکان
}