راه کارهایی برای کاهش وزن در هنگام خواب

حتمن از خود پرسیده اید که چطور ممکن است در هنگام خواب هم وزن کم کرد؟! ما می گوییم که ممکن است؛ ببینید...

راه کارهایی برای کاهش وزن در هنگام خواب

اتاق خواب تان را تاریکِ تاریک کنید. سال ها است که می شنوید که استفاده از لامپ های الکتریکی و یا خود را در معرض هر نور دیگری قرار دادن، در هنگام شب ، می تواند در خواب تان اختلال ایجاد کند. اما تحقیقات منتشر شده  در مجله ی "ریتم بیو لوژیک" نشان می دهد که حتا یک نور بسیار کم نیز می تواند باعث افزایش وزن در هنگام خواب شود. اگر در یک مکان روشن زندگی می کنید، حتمن از پرده های ضخیم برای اتاق خواب تان استفاده نمایید. و سعی کنید هر نور کوچکی را در هنگام خواب خاموش کنید.

کمی پروتئین بخورید. در حالی که تا کنون گفته می شد که خوردن قبل از خواب چندان برای تان خوب نیست، یک مطالعه ی جدید نشان داده است که یک میان وعده ی کوچک در واقع می تواند به کاهش وزن کمک کند. محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا در یافته اند که افرادی که یک نوشیدنی حاوی پروتئین در حدود 150 کالری را 30 تا 60 دقیقه قبل از خواب نوشیده اند، تجربه ی متابولیسم سریع تر، کاهش فشار خون، و عملکرد بهتر در سوخت و ساز بدن را داشته اند.

هم چنین یک تحقیق منتشر شده در ژورنال دیابت مشخص کرده که کمتر بودن دمای اتاق در هنگام خواب نیز می تواند به کاهش وزن کمک کند.

منبع:   shape.com
| 1394/08/04 | shape com خواب

ساختمان پزشکان
}