می‌خواهید بدانید ایمپلنت در چند مرحله‌ای انجام می‌شود؟!

دکتر سعید جمالی، ایمپلنتولوژیست: ایمپلنت می‌تواند به‌صورت یک مرحله و در همان موقع جراحی به داخل دهان باز شود یا اینکه زیر لثه مدفون بماند و بعد از طی مرحله بهبود که شامل 2 تا 6ماه است به داخل دهان باز شود.

دکتر سعید جمالی، ایمپلنتولوژیست:

رژیم شوک نوروزی !
azshanbe img

فرصت استثنایی کاهش وزن برای نوروز تنظیم رژیم اختصاصی با توجه به علایق غذایی و مزاح شما لاغری تضمینی و اصولی برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی دکمه زیر کلیک کنید

1. معاینه، رادیوگرافی (شامل رادیوگرافی ساده یا اسکن مخصوص ایمپلنت) قالب‌گیری نیاز‌سنجی بیمار و در‌نهایت (طراحی مراحل درمان)

2. مرحله جراحی یا جای‌گذاری ایمپلنت

در این مرحله ممکن است استخوان فک و لثه نیاز به بازسازی و تقویت داشته باشد که می‌تواند در یک مرحله جراحی انجام شود و اینکه در زمان با کارگذاری ایمپلنت انجام شود. این پیوند استخوان با لثه می‌تواند با مواد مصنوعی (پودر استخوان ممبرین) انجام شود یا از بدن خود فرد پیوند گرفته شود و در نواحی مختلف مثل سینوس اطراف فک یا اطراف ایمپلنت انجام گیرد. ایمپلنت می‌تواند همزمان با کشیدن دندان یا بعد از کشیدن دندان و طی 6تا 8هفته انجام گیرد که تشخیص آن به‌عهده دندانپزشک است.

ایمپلنت می‌تواند به‌صورت یک مرحله و در همان موقع جراحی به داخل دهان باز شود یا اینکه زیر لثه مدفون بماند و بعد از طی مرحله بهبود که شامل 2 تا 6ماه است به داخل دهان باز شود.

مرحله  جراحی معمولا ساده و سریع (بسیار ساده‌تر از یک دندان کشیدن) با یک بی‌حسی ساده و بدون باز کردن لثه انجام شود.

روال درمان متناسب با مهارت دندانپزشک سیستم ایمپلنت و مراحل درمان توسط دندانپزشک معالج برنامه‌ریزی و انجام می‌گیرد.

2-1: قبل از درمان جراحی ممکن است بسیار نیاز به مصرف داروهایی شامل آنتی‌بیوتیک و ضدالتهاب یا حتی آرامبخش باشد که توسط دندانپزشک تجویز می‌شود.

2-2: دندانپزشکی که شما به‌عنوان پزشک معالج انتخاب می‌کنید، نهایت تلاش و دقت خود را در جهت درمان شما به‌کار خواهد بست. لازم است پس از دقت و تحقیق کافی درمورد دندانپزشک یا مرکزی که آن درمان را انجام خواهید داد، به‌طور کامل و جامع مراحل درمان را طبق تفکر ایشان پیگیری و دنبال کنید.

3-2: بعد از جراحی ایمپلنت مانند هر جراحی دیگری، عوارضی وجود دارد که شامل درد و تورم و عفونت و کبودی است که با انجام کارهای ساده مثل کمپرس سرد در ساعات اول بعد از جراحی خوردن غذاهای نرم و سرد و فشار نیاوردن به بخیه‌ها (در صورت وجود بخیه) مصرف داروهای تجویزی طبق دستورات پزشک (تف نکردن و قورت دادن کل محتویات دهان شامل بزاق و خونابه و…) سیگار نکشیدن و استفاده از دهان‌شویه و تمیز نگه داشتن محیط دهان می‌تواند این عوارض را به حداقل رساند.

بخیه بیمار (‌در صورت وجود) یک هفته تا دو هفته بعد از جراحی خارج می‌شود و لازم است بیمار در این مرحله حتی در صورت عدم وجود بخیه مورد معاینه قرار گیرد.

4-2: متناسب با وضعیت سلامت عمومی و تراکم استخوان و وجود یا عدم وجود پیوند استخوان و لثه و نوع سیستم ایمپلنت و نحوه انجام جراحی و غیره بین 2 تا 6ماه زمان لازم است تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد تا مراحل بعدی درمان انجام شود.

5-2: در برخی شرایط دندانپزشک با ارزیابی کامل شرایط و نیازهای بیمار به این نتیجه می‌رسد که به‌صورت فوری درمان ایمپلنت را با پروتز موقت یا دائمی کامل کند.

6-2: امروزه با تکنولوژی جدید و با کاربرد فراوان کامپیوتر امکان جراحی بدون ترویا و میکروسکوپی و بدون باز کردن لثه و حتی در مواردی ساخت پروتز قبل از جراحی امکان‌پذیر شده است ولی مستلزم وجود تکنولوژی و هزینه‌های بیشتری است.

دکتر سعید جمالی، ایمپلنتولوژیست، مدرس و محقق ایمپلنت هستند. 

– فعال در زمینه ایمپلنت  فوری

– ایمپلنت ها وجراحی های زیبایی دهان

جهت ارتباط با مطب دکتر سعید جمالی با شماره‌های ذیل تماس حاصل فرمائید:

021٧٧٠٣٠٤٧٨

021٧٧٠٣٠٤٨٢

021٧٧٨٢٩٦٤٧

٠٩٣٧١٨٥٥٦٩٤

آدرس: تهران، نارمک، خیابان جانبازان (گلبرگ غربی)، بین خ کرمان و خ اثنی عشری، روبروی شهرداری ناحیه ٣، منطقه ٨، پلاک ٣٥٨، طبقه همکف

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ