آیا روغن بذرکتان از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند؟

karimi
روغن بذر کتان خطر ابتلا به پوکی استخوان در زنان مبتلا به دیابت و زنان یائسه ‌را کاهش می‌دهد

روغن بذر کتان خطر ابتلا به پوکی استخوان در زنان مبتلا به دیابت و زنان یائسه ‌را کاهش می‌دهد. مطالعات ‌روی زنان مسن نشان داد، روغن بذرکتان اثر مفیدی در چگالی‌ مواد معدنی استخوان‌ها ایفا می‌کند و خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می‌دهد‌. زنان مبتلا به دیابت ‌یا یائسه  می‌توانند برای بهره‌بردن از این خواص از مکمل‌های رژیمی هم استفاده کنند.
بیش از 75 میلیون نفر در اروپا، آمریکا و ژاپن از بیماری پوکی استخوان رنج می‌برند  که این بیماری می‌تواند خطر شکستگی استخوان لگن، ستون فقرات و دست و پا را افزایش ‌‌دهد. در این میان زنان 4 برابر بیش از مردان در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.
روغن بذر کتان غنی از اسیدهای چرب امگا‌3 است که این چربی نقش مفیدی در ساختار و استحکام استخوان‌ها ایفا می‌کند، بنابراین به‌ زنان میانسال توصیه می‌شود‌ روغن بذر کتان را جایگزین روغن ذرت که غنی از اسیدهای چرب امگا 6 است، کرده و به استحکام استخوان‌های خود کمک کنند.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند
azshanbe img

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ