با کمترین هزینه بهترین ماسک طبیعی را بسازید...

ماسک‌ها و لوسیون‌هایی که از مواد طبیعی تهیه می‌شوند نه تنها ارزان و بدون عارضه هستند، بلکه با پوست هم بسیار سازگارترند.

با کمترین هزینه بهترین ماسک طبیعی را بسازید...

شما به‌راحتی می‌‌توانید با مواد ساده درون کابینت آشپزخانه‌تان برای بدن و صورت‌تان انواع کرم ها و لوسیون ها را بسازید و با هزینه ای بسیار کم نه تنها سلول‌های مرده روی پوست و آلودگی‌ها را از روی پوست‌تان پاک کنید، بلکه دیگر احتیاجی هم به خرید کرم‌های گران‌قیمت نخواهید داشت.

مشکل:کدرشدن پوست

ماسک‌ها و لوسیون‌هایی که از مواد طبیعی تهیه می‌شوند نه تنها ارزان و بدون عارضه هستند، بلکه با پوست هم بسیار سازگارترند و استفاده ممتد از آنها می‌توانند پوست را شاداب نگه دارند و بسیاری از مشکلات را هم حل کنند، چرا که حاوی موادی هستند که برخی به طور عمقی در پوست نفوذ کرده و اثرات التیام بخشی خواهد داشت مثلا هم مواد پودری و خشن مثل شکر، آرد جو دو سر و... نیز می‌توانند مانند اسکراب به کنده شدن سلول‌های مرده سطح پوست کمک کنند یا در برخی از میوه‌ها آلفاهیدروکسی اسید وجود دارد که می‌تواند خاصیت جوان‌کنندگی داشته‌باشد.

مشکل: پیری و خشکی پوست

راه حل:یک ماسک سرشار از آنتی‌اکسیدان پودر کاکائو می‌تواندرطوبت را به پوست شما برساند و جوانی و تازگی خاصی به پوست شما ببخشد. خانم «جاسمینا آگانویک»، کارشناس زیبایی در فرانسه می‌گوید:«وقتی پوست پیر می‌شود، دیگر نمی‌تواند رطوبت را در خود حفظ کند و قدرت محافظتی آن کاهش پیدا می‌‌کند، در نتیجه پوست خشک می‌شود براین اساس در سنین بالا بهترین و مهم‌ترین کاری که می‌توانید برای پوست‌تان انجام دهید آبرسانی آن است.»

روش تهیه: یک قاشق غذاخوری پودر شکلات+ یک قاشق غذا خوری خامه ترش یا ماست چکیده + یک قاشق غذا خوری عسل و یک سفیده تخم‌مرغ را با هم مخلوط کنید.این ماسک را روی صورت بمالید و اجازه دهید کاملا خشک شود و بعد از مدتی آن را بشویید. مواد قوی درون این ماسک هرکدام تاثیر خاصی روی پوست می‌گذارند، مثلا اسید لاکتیک درون ماست چکیده(خامه ترش) علاوه بر آبرسانی،پوست را لایه‌برداری مختصری هم می‌کند، عسل نه تنها رطوبت را روی سطح پوست نگاه می‌دارد بلکه فرآیند آبرسانی را هم تسهیل می‌کند همچنین پروتئین‌های سفیده تخم‌مرغ پوست را سفت و انعطاف‌‌پذیر می‌کنند.
ساختمان پزشکان
}