راهنمایی های ماهان سمعک برای بهتر شنیدن

ماهان سمعک:گوش های شما توسط متخصص شنوایی شناس مورد معاینه قرار خواهد گرفت تا علل فیزیکی و احتمالی ممکن مورد معاینه قرار گیرند عللی همچون تجمع موم گوش، عفونت و ... . تست شنوایی برای ارزیابی توانایی گوش شما در تشخیص صداهای مختلف در فرکانس های متفاوت صورت می گیرد.

راهنمایی های ماهان سمعک برای بهتر شنیدن

ماهان سمعک:

در زیر لیستی از نکاتی است که لازم است در نظر گرفته و برای آنها برنامه ریزی شود:

پیدا کردن متخصص سرشناس:
این شخص می تواند یک شنوایی شناس باشد یا یک تجویز کننده سمعک، یا متخصص گوش و حلق و بینی  و یا متخصص امراض گوش. معمولا در ابتدا یک تست شنوایی بدون هیچ هزینه ای از شما گرفته می شود اما بهتر است پیش از انجام تست از بدون هزینه بودن آن مطمئن شوید.
برای تست شنوایی وقت ملاقات بگذارید:
گوش های شما توسط متخصص شنوایی شناس مورد معاینه قرار خواهد گرفت تا علل فیزیکی و احتمالی ممکن مورد معاینه قرار گیرند عللی همچون تجمع موم گوش، عفونت و ... . تست شنوایی برای ارزیابی توانایی گوش شما در تشخیص صداهای مختلف در فرکانس های متفاوت صورت می گیرد. کل فرآیند در حدود یک ساعت به طول می انجامد بدون هیچ گونه درد و ناراحتی و این وضعیت به متخصص شنوایی شما کمک می کند تا مناسب ترین را ه کار را متناسب با نیازهای شنیداری شما پیدا کند.هر سوالی که دارید بپرسید و سعی کنید بسیار آرام و راحت باشید . هر چه متخصص شنوایی شما بیشتر در باره شما بداند راحت تر به شما کمک خواهد کرد.

سمعک خود را انتخاب کنید
بسته به نتیجه تست شنوایی شما، متخصص شنوایی بهترین راهکار مناسب را متناسب با نیازهای فردی به شما پیشنهاد خواهد کرد. در خصوص راه های موجود تحقیق و بررسی کنید  حتی می توانید سمعک ها را با یکدیگر مقایسه کنید. گاهی لازم است تا با بیمه درمانی خود هماهنگ کنید و میزان هزینه ای که بیمه متقبل می شود را بدانید.متخصص شنوایی شناس شما بهتر از همه می داند که راه کار مناسب کدام است اما تصمیم نهایی به عهده خود شماست .

ساختن قالب سمعک
در صورت انتخاب سمعک داخل گوشی،  لازم است تا قالب گوش  متناسب با ساختار گوش شما ساخته شود. که در واقع شبیه سازی کامل کانال گوش است. قالب گوش شما به سازندگان سمعک ارسال می شودتا سمعک شما مطابق با قالب طراحی شود. در این جا قالب گوش با دقت بسیار طی چند روز ساخته می شود.

برنامه ریزی برای فیتینگ
ملاقات بعدی شما با متخصص شنوایی شناس برای تنظیم سمعک خواهد بود تنظیمات سمعک با کمک کامپیوتر بر اساس اودیوگرام و نظرات شخصی شما صورت می پذیرد. متخصص شنوایی شناس شما نحوه عملکرد سمعک را به شما آموزش خواهد داد و اینکه در محیط های مختلف چگونه به بهترین نحو ممکن بشنوییم. همچنین نحوه قرار دادن و گذاشتن سمعک نگهداری و تمیز کردن آنرا خواهید آموخت.

مراجعات بعدی
سمعک خود را برای چند روز در محیط اطراف به طور منظم بر گو ش های خود قرار دهید. ممکن است مایل به یادداشت برداری و ثبت احساسات خود از شنیدن صداها باشید. بر اساس اینکه چگونه صداهای اطراف را در روز می شنوید. متخصص شنوایی در صورت نیاز تنظیمات اضافی را بر روی سمعک انجام خواهد داد.

از شنیدن دوباره صداها لذت ببرید:
عادت به شنیدن صداها از طریق سمعک اندکی زمانبر است و به صبر و شکیبایی نیاز دارد. احتمالا باید یاد بگیرید تا صداهای ناخواسته را نشنوید دقیقا همان عادتی که در حین شنیدن صداها ی طبیعی داشتید. مهم است که واقع بین باشید و انتظار 100 درصد شنوایی در هر موقعیتی را نداشته باشید. اگر انتخاب شما سمعک زیمنس باشد  می توانید از برنامه eArena  برای شنوایی بهتر استفاده کنید، یک DVD آموزش شنوایی که به شما کمک خواهد کرد تا از سمعک خود در حداقل زمان ممکن لدت ببرید.

ماهان سمعک:

مرکز شنوایی سنجی ماهان سمعک ارائه دهنده خدمات سمعک های دیجیتال، هوشمند و فراهوشند از معروفترین و بهترین مارک سمعک های دنیا است. ماهان سمعک نمایندگی سمعک زیمنس آلمان , Widex , Siemens ,Audio service, Hansaton , Oticon ,Resound و بزرگترین مرکز خرید سمعک دراستان اصفهان است که در زمینه فروش سمعک و تجهیزات شنوایی به همکاران اودیولوژیسیت و مددجویان فعالیت دارد.

آدرس و شماره های تماس:

خیابان شمس آبادی- جنب بیمارستان سینا- ساختمان آراد- طبقه 3 

تلفن:

03132203987

09133260538

وب سایت
ساختمان پزشکان
}