با ورزش کردن چگونه به کاهش وزن کمک کنیم؟

بهترین شیوه‌ کاهش سریع وزن

1- اگر دوست دارید که در طول یک مدت زمان واقعاً کوتاه از شر چربی‌های اضافه خلاص شوید پس باید به طور منظم ورزش کنید. ورزش به سوزاندن کالری‌های اضافه‌ی موجود در بدن کمک می‌کند و متعاقباً به کاهش چربی و وزن می‌انجامد.

2- باید حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کنید تا بتوانید وزن خود را سریعاً کاهش دهید. قبل از هر جلسه‌ ورزش با انجام 5 تا 10 دقیقه نرمش بدن خود را گرم کنید. انجام نرمش ضروری می‌باشد، زیرا بایستی بدن خود را برای ورزش آماده کنید.

3- تمرینات ورزشی روزانه جهت کاهش سریع وزن عبارتند از تمرینات قلبی و عروقی، ایروبیک، حرکات اسکات، دراز و نشست، حرکات جهشی، و غیره. هنگامی که این تکنیک‌ها را یاد گرفتید می‌توانید در خانه انجام‌شان دهید.

4- ورزش‌هایی که در فضای باز انجام می‌گیرند از جمله دویدن، پیاده‌روی سریع، دو چرخه سواری، شنا و غیره نیز از جمله بهترین ورزش‌ها جهت کاهش وزن به شمار می‌روند، زیرا به سوزاندن سریع چربی و کالری کمک می‌کنند.

5- به جز تمرینات ورزشی روزانه حتی می‌توانید به اجرای فعالیت‌های بدنی هیجان انگیز هم چون انجام حرکات موزون، ایروبیک، بازی در فضای باز و غیره مبادرت ورزید. این برنامه‌های ورزشی قطعاً هیجان انگیز هستند و پیروی از آنها نیز سهل و آسان است.

6- نهایتاً این که، می‌توانید همسر یا دوست‌تان را نیز در تمرینات ورزشی خود شرکت داده و بدین ترتیب این تمرینات را به فعالیت‌هایی سرگرم کننده‌ تبدیل نمایید. به همراه هم در کلاس‌ها / فعالیت‌ها شرکت کنید و در راستای کاهش سریع‌تر وزن به یک دیگر انگیزه دهید.

منبع:راسخون
ساختمان پزشکان
}