پاکسازی ساده پوست

ماساژ را اغلب همزمان با بخار دادن انجام می‌دهند ولی در مورد پوست‌های خیلی خشک یا خیلی چرب، این دو کار را در دو مرحله جداگانه انجام می‌گیرد. یعنی اگر پوست خشک باشد اول بخار می‌دهند و بعد ماساژ و اگر پوست چرب باشد اول ماساژ می‌دهند بعد بخار.

پاکسازی ساده پوست

پاکسازی پوست صورت سادهترین و قدیمیترین کاری است که بنا به احتیاجات پوستی هر کس باید ماهیانه یک بار روی پوست صورت و گردن انجام شود. (مراحل پاکسازی ساده)

1 - تمیز کردن، پاک کردن سموم، گرد و خاک با شیرپاککن یا لوسیون یا آب، در این مرحله پوست آماده پذیرفتن مواد بهداشتی میشود.

2 - بخار دادن. این عمل معمولا با دستگاههای یولوریزاتور (بخار اوزون) انجام میشود. اوزون خاصیت پاکسازی و ضدعفونی دارد و باعث نرم شدن پوست میشود و از طرف دیگر حرارت آن باعث باز شدن منافذ پوست شده و در نتیجه پاکسازی پوست را سهلتر میکند. در منزل میتوان از دستگاههای تولید بخار استفاده کرد که در تمام داروخانهها موجود است یا این دستگاهها هر نوع تونیک یا لوسیون را بنا به احتیاج پوست میتوان تبخیر کرد و به صورت یولوریزاتور مورد استفاده قرار داد.

3 - تقویت و  نرمکننده پوست (ماساژ)

ماساژ را اغلب همزمان با بخار دادن انجام میدهند ولی در مورد پوستهای خیلی خشک یا خیلی چرب، این دو کار را در دو مرحله جداگانه انجام میگیرد. یعنی اگر پوست خشک باشد اول بخار میدهند و بعد ماساژ و اگر پوست چرب باشد اول ماساژ میدهند بعد بخار. به طور کلی ماساژ مجموعه حرکاتی است که با دست بر روی نواحی مختلف پوست انجام میشود.

مسیر حرکت ماساژ باید در جهت قرار گرفتن عضلهها باشد و منظور از آن نرم کردن، آرامش بخشیدن به پوست، ورزش عضلانی و تسریع گردش خون است. حرکات ماساژ معمولا از پایین گردن و صورت به طرف بالا و پیشانی انجام میشود. در ماساژ باید توجه داشت که از حرکات نرم شروع شود و در پایان کار نیز بهتر است ماساژ را با حرکات نرم نهایی ختم کنیم. بهتر است در زمان ماساژ از کرم چرب مخصوص استفاده شود که حرکات دست بر روی پوست راحتتر و نرمتر باشد. مدت 10 دقیقه ماساژ کافی است.

4 - پاک کردن پوست با آب یا لوسیون مخصوص پوست خودتان

5 - استفاده از کرم رطوبتی

نظرات

لاله

با سلام دکتر سید مسعود داودی در مورد درمان جوشهای زیرپوستی پاکسازی را راهی برای رهایی از این نوع جوشها عنوان نموده اند، خواهشمند است یک مرکزی جهت انجام اینگونه درمان ها به بنده معرفی فرمایید. حوالی خیابان های ظفر، پاسداران با تشکر

الو دکتر

برای کسب آگاهی بیشتر درباره ی  جوشهای صورت به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دکتر داریوش دائر

همه چیز درباره درمان جوش

شیما

عالی بود.سپاسگذارم

فائزه

آقای دکتر من دختری ۱۸ ساله هستم که صورتم جوش های ریزی در پیشانی می زد از زمانی که به دکتر مراجعه کردم و از داروی ساختنی استفاده کردم جوش های چرکی و درد ناکی بر روی گونه هایم می زنم و جای جوش به شکل وحشتناکی بر روی پوستم می ماند خواهش می کنم راه کاری برای درمان آن بگوئید

الو دکتر
جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید
روزهای : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان
}