برای داشتن کودک باهوش در دوران بارداری چه بخوریم؟!

faateme1366
مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد هرچقدر مادر میزان میوه بیشتری در دوره بارداری بخورد، سطح IQ کودکش به مراتب بالاتر خواهد رفت.

نتایج محققان دانشگاه آلبرتا کانادا نشان می‌دهد اگر ماردان باردار به طور میانگین در طول روز شش یا هفت وعده میوه یا آبمیوه بخورند، نوزادشان در سن یک سالگی، ۶ یا ۷ نمره از لحاظ میزان IQ بالاتر خواهد بود. پیوش ماندهان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم که یکی از بزرگ‌ترین مشخصه‌های رشد شناختی مربوط به میزان مصرف میوه مادران در طول بارداری است. هرچقدر مادران در طول بارداری میوه بیشتری بخورند، رشد شناختی کودک‌شان بیشتر خواهد بود.»

       تیم محققان در این مطالعه، داده‌های مربوط به ۶۸۸ کودک را بررسی کردند و فاکتورهایی را که معمولا بر میزان یادگیری و رشد کودک تاثیر دارند، نظیر درآمد خانواده، سطح تحصیلات والدین و سن جنینی کودک، تحت کنترل داشتند.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند
azshanbe img

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

       مادرانی که در طول بارداری میوه بیشتری مصرف کرده بودند، کودک‌شان در سن یک سالگی در تست رشد، عملکرد بهتری داشت. ماندهان در ادامه عنوان کرد: «ما می‌دانیم که هرچقدر جنین بیشتر در رحم باشد، رشد بیشتری خواهد داشت و مصرف بیش از یک وعده میوه در روز توسط مادر به همان اندازه مفید است که نوزاد یک هفته دیرتر به دنیا آید.»

منبع: روزنامه سپید

چند توصیه جدی برای زنانی که قصد بارداری دارند

قرص‌های ضد بارداری و بلای سردردهای میگرنی

​هشت نباید دوران بارداری!

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ