با این ترفندهای کوچک و ساده همسرتان را شاد کنید!

bagheri.mry
اگر بخواهید منتظر شوید تا شادی در یک بسته‌بندی زیبا از آسمان وسط خانه شما بیفتد یا پیکی در بزند و آن ‌را به شما تحویل دهد، باید احتمالا تا آخر عمرتان منتظر بمانید و درنهایت، ناامید شوید. بهتر است اراده کنید تا شادی را در خانه‌تان بیافرینید.

اگر بخواهید منتظر شوید تا شادی در یک بسته‌بندی زیبا از آسمان وسط خانه شما بیفتد یا پیکی در بزند و آن ‌را به شما تحویل دهد، باید احتمالا تا آخر عمرتان منتظر بمانید و درنهایت، ناامید شوید. بهتر است اراده کنید تا شادی را در خانه‌تان بیافرینید.
 در این جمله هیچ اغراقی وجود ندارد. آفریدن شادی‌های عمیق و ماندگار در چهاردیواری خانه، کاری است که باید عزم‌تان را جزم کنید تا فوت و فنش را یاد بگیرید. شما درصورتی یک خانه سراسر آرامش و شادی خواهید داشت که بتوانید این حس‌ها را در همسرتان ایجاد کنید. با قدم‌های کوچک همسرتان را شاد کنید و در نتیجه یک خانه گرم و صمیمی داشته باشید؛ حتی در این روزهای زمستانی.

گل سرخ بیشتر دوست داری یا نرگس؟
شناسایی قدم‌های کوچک اما استراتژیک برای شاد کردن همسرتان و درنهایت محیط خانه‌تان، مهم‌ترین وظیفه همسری شماست. باید کاملا حساب‌شده عمل کنید. ابتدا لازم است تا همسرتان و علایق او را خوب بشناسید. اگر ندانید که همسر شما چه گلی، چه عطری و چه غذایی را دوست دارد و ترجیح می‌دهد در زمان‌های بیکاری و برای تغییر روحیه چه کارهایی انجام دهد، چطور می‌توانید کارهایی را انجام دهید که او را خوشحال کند؟ پس در قدم اول برای خوشحال‌کردن همسرتان، او را بشناسید. در رفتار و انتخاب‌هایش دقیق شوید اما راه میانبر پرسیدن را هرگز از دست ندهید. وقتی برایش گل می‌خرید، از او بپرسید که گل نرگس دوست دارد یا دلش می‌خواهد گل رز از شما هدیه بگیرد؟ اگر بیشتر لباس‌هایش آبی‌رنگ است از او بپرسید که رنگ‌های دیگر را هم دوست دارد یا خوشحال‌تر می‌شود بازهم طیف‌های مختلف رنگ آبی را تجربه کند؟ اگر باهم برای پیاده‌روی می‌روید، بین راه رفتن در مورد کوه، سینما، مهمانی، رستوران و هر جای دیگری که می‌شود دفعه بعد آنجا بروید، صحبت کنید. کار پیچیده‌ای نیست، مرحله شناسایی نباید خیلی طولانی باشد. فقط کافی است بدانید او چه چیزهایی را دوست دارد.

تا نگفتم چشم‌هات رو باز نکن
غافلگیر کردن همسرتان یکی از کارهای کوچکی است که می‌تواند او را عمیقا خوشحال کرده و شما را به داشتن یک خانه شاد نزدیک‌تر کند. منظور از غافلگیری، این نیست که مثل فیلم‌هایک ماشین مدل بالا برای همسرتان بخرید، دم منزل پارک کنید و همسرتان را با چشمان بسته تا دم ماشین ببرید و بگویید چشمانت را باز کن و او از دیدن ماشین خوشحال شود. برای داشتن رابطه‌ای پویا باید قدم‌های کوچک را یاد بگیرید. غافلگیری با توجه به شناخت همسرتان می‌تواند هر چیزی باشد؛ مثلا در کیف محل کار او یک یادداشت بگذارید و روی آن بنویسید: من به داشتن مردی مثل تو افتخار می‌کنم. به همین سادگی می‌توانید روز او را تغییر دهید. یا وقتی به خانه می‌آیید برای همسرتان یک هدیه کوچک بخرید مثلا یک گل‌سر و بعد از برگشتن به خانه، خودتان آن‌را به موهایش بزنید. وقتی برای شادکردن یک خانم قدمی برمی‌دارید، چاشنی احساس را حتما به رفتارتان اضافه کنید و وقتی برای غافلگیری یک آقا کاری انجام می‌دهید، به‌دنبال راهی باشید تا اقتدار و مردانگی‌اش را تأیید کند.

امروز عصر بریم دیدن مادرت
همه ما برای خانواده‌مان احترام و جایگاه ویژه‌ای قائلیم. به‌خودتان رجوع کنید. چقدر ارتباط خوب همسرتان با خانواده شما، احساس مثبتی درونتان ایجاد می‌کند؟ همانقدر که شما لذت می‌برید که همسرتان با خانواده‌تان مانند خانواده خودش رفتار کند و برای آرامش، تنهانبودن و شادی آنها کاری انجام دهد، همسرتان هم از این کار لذت می‌برد. به همسرتان پیشنهاد بدهید سفر امسال عید را کنار خانواده او باشید. یک روز تعطیل بدون هیچ برنامه‌ریزی‌ای به همسرتان بگویید که غذایتان را بردارد، به خانه آنها بروید و غذا راکنار خانواده او میل کنید یا آنها را دعوت کنید. از خانواده‌اش بدگویی نکنید و مشکلات‌تان را خودتان حل کنید و این حس را به همسرتان هدیه دهید که خانواده‌اش برایتان عزیز هستند.

حتی در مورد دوستان همسرتان و ارتباط با آنها هم می‌توانید گاهی رفتارهایی از خود نشان دهید که همسرتان بفهمد خوشحالی و حال خوب او، برایتان ارزش دارد؛ مثلا یک روز عصر از او بخواهید تا با دوستانش بیرون برود. این هنر شماست که کارهای کوچک و حرف‌های زیبا برای شادی همسرتان پیدا کنید.

ناهار امروز با من!
انجام کارهایی که در فرهنگ ما «زنانه» یا «مردانه» تعریف می‌شود و در یک زندگی مشترک هر کدام از همسران وظیفه خود می‌دانند آن ‌را انجام دهند، گاهی خسته‌کننده می‌شود. هر چند این روزها به‌دلیل اشتغال زنان و تغییر در بعضی جنبه‌های زندگی، کم نیستند خانم‌هایی که خرید خانه را انجام می‌دهند و مردانی که در خانه هم کمک می‌کنند. هرچند هنوز هم این خط‌کشی‌ها با رعایت چهار‌چوب‌هایی، زیبا و لازم است اما می‌توانید گاهی با انجام وظایفی که برای همسرتان تعریف شده ولی شما هم می‌توانید انجامش دهید ، به او نشان دهید قدر کارهایی که می‌کند را می‌دانید؛ مثلا یک روز تعطیل قبل از بیدار شدن مرد خانواده، نان تازه بخرید و یک سفره رؤیایی بیندازید. گاهی که نوبت همسرتان است بچه‌ها را از کلاس به خانه بیاورد، شما این کار را انجام دهید یا به‌عنوان مرد خانواده با اینکه بقیه روزها سر کار هستید، می‌توانید یکی از روزهای تعطیل این پیشنهاد را بدهید که ناهار آن روز را شما می‌پزید و از همسرتان بخواهید که استراحت کرده و فقط شما را در انجام کار آشپزی نگاه کند. کمک‌کردن به یکدیگر کاری است که شما و همسرتان در طول زندگی زیاد انجام می‌دهید اما گاهی وقت‌ها برخی کمک‌کردن‌ها باعث می‌شود طرف مقابل واقعا شاد شود. پیدا کردن نوع و وقت این کمک با توجه به شناختی است که از او پیدا کرده‌اید.

منبع: همشهری آنلاین

با این 3 ثانیه طلایی زندگی خود را سرشار از شادی کنید!

آیا خوراکی های شادی آور را می شناسید؟

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ