این دردها را جدی بگیرید!

این دردهای معمولی، ممکن است پیش در آمد یک بیماری یا مشکل بدخیم باشند که نشانه‌های اولیه خود را به این صورت نمایان کرده‌اند.

این دردها را جدی بگیرید!


سردرد: منظور از سردرد، دردهای میگرنی یا معمولی نیست. برخی از سردردهای ناگهانی، شدید و معمولاً بدون سابقه قبلی می‌تواند ناشی از آنوریسم مغزی باشد. آنوریسم مغزی یک بیرون زدگی بصورت حباب در جدار شریان‌های مغزی است. در حقیقت آنوریسم عروق مغزی ناشی از یک ضعف در جدار شریان‌های مغزی است که بتدریج به علت بالا بودن فشار در داخل عروق سبب برجستگی و ایجاد حباب می‌شود و چون جدار آن‌ها ضعیف‌تر از جدار طبیعی شریان‌ها است ممکن است پاره شود و سبب خونریزی مغزی گردد.


خونریزی: در مورد چهار نوع خونریزی باید نگران بود؛ خونریزی از رکتوم، سرفه خونی، خون در ادرار و در زنان خونریزی غیر معمول از واژن. در بسیاری از موارد شاید این شرایط بی ضرر باشند اما در اغلب موارد، خونریزی‌ها می‌توانند ناشی از سرطان روده بزرگ، سرطان ریه، سرطان مثانه و سرطان آندومتر باشند.


سوزش همیشگی سر دل یا تنگی نفس: ترکیبی از علائم از قبیل عرق کردن، سوزش سر دل، تهوع، سرگیجه، تنگی نفس و ... می‌تواند نشانه‌ای از یک حمله قلبی باشد و آنهم به دلیل فقدان اکسیژن در عضلات قلب و مسدود شدن یک شریان اصلی.


کاهش وزن غیر قابل توضیح: از دست دادن بیش از 20 پوند وزن در طول شش ماه گذشته می‌تواند نگران کننده باشد. ترکیب از دست دادن وزن غیر قابل توضیح بعلاوه کاهش اشتها می‌تواند نشانه‌ای از مبارزه بدن با نوعی از سرطان باشد.

درمان خانگی درد گردن با کمپرس و روغن رزمری

منبع:بهداشت نیوز

 


ساختمان پزشکان