برای پیشگیری از آلزایمر این میوه را بخورید!

متخصصان سلامت به وجود ترکیبی در توت فرنگی پی برده‌اند که می‌تواند به پیشگیری از آلزایمر کمک کند.

برای پیشگیری از آلزایمر این میوه را بخورید!

 در این بررسی آمده است ترکیب طبیعی موجود در توت‌فرنگی و سایر میوه‌ها و سبزی‌ها می‌تواند به پیشگیری از بیماری آلزایمر و دیگر بیماری‌های پیش‌رونده عصبی مرتبط با افزایش سن کمک کند.

متخصصان آمریکایی در بررسی خود دریافتند درمان موش‌های آزمایشگاهی با ترکیب "فیسِتین" می‌تواند به کاهش "افت شناختی" و "التهاب مغز" منجر شود.

فیستین نوعی "فلاوانول" است که در انواع میوه‌ها و سبزیجات از جمله توت فرنگی، سیب، انگور، پیاز و خیار وجود دارد. این ترکیب نه تنها فاکتور رنگ دهنده میوه‌ها و سبزیجات به حساب می‌آید بلکه دارای خواص آنتی اکسیدانی است. در واقع این ترکیب به محدود کردن آسیب‌های سلولی ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. فیستین همچنین موجب کاهش التهاب می‌شود.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، طی ۱۰ سال گذشته متخصصان آمریکایی بررسی‌هایی انجام دادند که نشان می‌دهد خواص آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی فیستین به حفظ سلول‌های مغزی در برابر اثرات فرسودگی کمک می‌کند.

برای پیشگیری از آلزایمر چه باید کرد؟


منبع ایسنا


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان