آلرژی به ورزش چیست؟!

faateme1366
بسیاری از افراد به شوخی اظهار می‌کنند که به ورزش آلرژی دارند. با این حال باید گفت آلرژی شدید به ورزش یک اختلال روانی واقعی است و ممکن است برای سلامت خود خطر جدی ایجاد کند و حتی منجر به مرگ شود.

به نقل از greatist، مطالعات مختلف نشان داده است که از هر ۱۰۰ هزار نفر ۵۰ نفر به ورزش آلرژی شدید دارند.

آنا فیلاکی یا آلرژی مزمن واکنش به چیزی است که باعث می‌شود هرمون هیستامین در بدن ترشح شود.

آلرژی شدید همراه با حساسیت پوست، تنگی نفس و حالت تهوع است.

آلرژی ورزش معمولا زمانی ایجاد می‌شود که ورزش همراه با حساسیت به چیزی دیگر (معمولا به غذا) با هم ترکیب شود.

برای مثال فرد در حالت عادی به غذای خاصی آلرژی ندارد اما زمانی که این غذا را می خورد و همراه با آن ورزش می‌کند نشانه‌های آلرژی بروز می‌کند.

یکی از احتمالاتی که برای دلیل این آلرژی وجود دارد، این است که ورزش باعث افزایش جریان خون می‌شود و افزایش جریان خون در بدن ممکن است یک آلرژی را تشدید کند یا باعث بروز نشانه‌های آن شود.

بیش از ۹۰ درصد آلرژی‌ها از طریق پوست خود را نشان می‌دهند. بنابراین افراد می‌توانند با نشانه‌های پوستی و یا نشانه های شبیه به آن آلرژی را تشخیص دهند.

معمولا آلرژی ورزشی با انجام ورزش‌های هوازی خود را نشان می دهند اما گاهی حتی در ورزش‌های سبک‌تری نیز نشانه‌های آلرژی مشاهده شده دارویی برای بر طرف کردن آلرژی ورزشی وجود ندارد اما می‌توان با بررسی متوجه شد که با ورزش چه چیز دیگری ترکیب شده یا چه غذایی خورده شده که باعث بروز آلرژی شده است. نخوردن این غذا خاص، سه تا چهار ساعت قبل از ورزش می‌تواند آلرژی را بر طرف کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ