بهترین زمان برای نگهداری گوشت و مرغ در یخچال

گوشت و مرغ را نمی توان طولانی مدت در یخچال نگهداری نمود اما بهترین زمان برای نگهداری گوشت و مرغ در یخچال چه مدت است؟با هم در این مطلب بخوانید.

گوشت و مرغ دو ماده غذایی مهم برای سرو غذا محسوب می شود که تقریبا می توان گفت بیشتر غذاها را با این دو ماده مهم غذایی آماده می کنند.اما تا چه اندازه گوشت ومرغ خود را در یخچال نگهداری می کنید؟بهترین زمان برای نگهداری گوشت و مرغ در یخچال چه مدت است؟با هم در این مطلب بخوانید.

 زمان مناسب برای نگهداری گوشت و مرغ در یخچال

یک کارشناس تغذیه گفت: گوشت سفید را حداکثر تا دو ماه و گوشت قرمز را نیز تا سه ماه می‌توان در فریزر نگهداری کرد.

مریم شیرمستی  با اشاره به زمانی که می‌توان مواد غذایی منجمد را در فریزر نگهداری کرد، افزود: این زمان برای گوشت سفید شامل مرغ و ماهی بین یک تا دو ماه است، اما گوشت قرمز را تا سه ماه هم می‌توان در فریزر نگهداری کرد.

وی ادامه داد: البته این زمان برای شرایطی است که دمای فریزر 18 درجه سانتی‌گراد زیر صفر باشد، گوشت خون‌آبه نداشته باشد و در کیسه نایلونی نگهداری شود که تماسی با هوا ندارد.

به گفته این کارشناس تغذیه اگر گوشت از حالت منجمد خارج شود، حتما باید آن را مصرف و از انجماد دوباره آن خودداری کرد، زیرا آهن و ویتامین‌های گوشت در این فرآیند از دست می‌رود.

شیرمستی در خصوص نگهداری سبزیجات منجمد نیز یادآوری کرد: سبزیجات را می‌توان چهار تا شش ماه نیز نگهداری کرد، اما حتما باید به صورت بخارپز( در حدی که تغییر رنگ بدهند) نگهداری شود.

وی گفت: سبزیجات سرخ شده با روغن قابلیت نگهداری در فریزر را ندارد، زیرا روغن آن اکسید می‌شود، همچنین نباید سبزیجات را به صورت خام نیز نگهداری کرد.

این کارشناس تغذیه در خصوص زمان نگهداری مواد غذایی طبخ شده در یخچال نیز خاطرنشان کرد: گوشت و مرغ پخته را حداکثر تا 48 ساعت می‌توان در یخچال نگه داشت.

شیرمستی در خصوص زمان نگهداری برنج نیز گفت: برنج به دلیل روغن و نشاسته‌ای که دارد زود فاسد می‌شود، از همین رو باید حداکثر آن را تا 24 ساعت نگه داشت.

این کارشناس تغذیه اظهار کرد: در شرایطی که می‌خواهیم غذا را برای مدت کوتاهی خارج یخچال نگهداری کنیم، هم باید از ظرف دربسته استفاده کنیم و هم غذا را در جای خنک مانند کنار پنجره قرار دهیم.

شیرمستی یادآوری کرد: غذا را می‌توان دو تا سه ساعت بیرون یخچال نگه داشت، اما نباید کنار گاز روشن قرار داشته باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ