با این روش ها از آلرژی فصلی جلوگیری کنید - الو دكتر

با این روش ها از آلرژی فصلی جلوگیری کنید

آلرژی فصلی می تواند بسیار آزاد دهنده بوده و زیبایی و شیرینی بهار را به کامتان تلخ کند. این مقاله را بخوانید و با این راهکارها از بروز آلرژی پیشگیری کنید.

با این روش ها از آلرژی فصلی جلوگیری کنید

فصل بهار در راه است. اگر از آن دسته افرادی هستید که گرده گل ها و جوانه های تازه باعث عطسه های مدام شما شده و چشمانتان سرخ می شود، از آغاز بهار و فصل زیبایی ها خاطره خوشی ندارید. داروهایی که پزشکان برای تسکین آلرژی های فصلی توصیه می کنند، آنتی هیستامین ها و دوری از مواد آلرژی زاست. اما علاوه بر این داروها، راه هایی برای جلوگیری از بروز حساسیت فصلی نیز وجود دارد که در ادامه این مقاله به آن ها پرداخته ایم.

دوری از اضطراب

استرس و اضطراب منجر به ترشح هورمون‌های استرس‌زا در بدن می‌شود. همین مساله باعث دریافت سیگنال‌های مختلف از بخش‌های مختلف بدن می‌شود. بدین ترتیب استرس می‌تواند منجر به کاهش توان دفاعی بدن شود و قدرت کافی را در مقابله با کنش‌های آلرژیک نخواهد داشت. در صورتی که یاد بگیرید استرس خود را کنترل کنید یا حداقل نوع واکنش خود را در برابر حوادث استرس زا بهتر کنترل  کنید، مطمئنا بهتر از پس آلرژی‌ها بر می‌آیید.

استفاده از مکمل‌های ضد حساسیت

برای کاهش اثرات حساسیت، می‌توانید مولتی ویتامین‌هایی حاوی منیزیم، سلنیوم، ویتامین ث، ویتامین ای و ویتامین به عنوان مکمل داروهایی که پزشک به شما توصیه می‌کند، بهره ببرید. همچنین مصرف یک فنجان چای نعناع یا بابونه هرشب قبل از رفتن به رختخواب به منظور تسکین علائم آلرژی توصیه می‌شود.

چک کردن محیط خانه

گاهی اوقات ممکن است عوامل آلرژی زا در خانه باشند و فضای آزاد محل امن‌تری برای رهایی از حساسیت باشد. تحقیقات نشان داده است که آلودگی داخل خانه می‌تواند تا ۱۰ برابر بیشتر از هوای بیرون باشد و از آنجا که بسیاری از ما بیش از نود درصد وقتمان را در خانه می‌گذرانیم، پس بهتر است که تمام بخش‌های خانه را به دنبال مواد آلرژی‌زا بگردیم. ملحفه‌ها، فرش، بخش‌های مرطوب خانه، فیلتر هوا و ... از جمله موارد مهم و قابل توجه هستند. همه را تمیز یا جایگزین کنید.

بررسی عادات غذایی

عادات بد غذایی می‌تواند علاوه بر بروز مشکل در سلامتی، باعث افزایش حساسیت‌های فصلی می‌شود. مصرف مواد غذایی سالم منجر به کاهش بسیاری از این علائم آزاردهنده می‌شود. مطالعات و تحقیقات فراوان نشان داده اند که آنتی‌اکسیدان موجود در غذاهای سالم، عامل اصلی بهبود وضع عمومی بدن در برابر التهاب هستند و همین مساله در کمک به بدن در مقابله با آلرژی‌ها نیز موثر خواهد بود. افرادی که دچار برخی حساسیت‌های غذایی هستند، در خصوص مصرف غذای سالم دقت کنند.

اقدام به کاهش وزن

افزایش وزن و چاقی، عامل اصلی بسیاری از بیماری‌ها هستند. اما اضافه وزن یکی از مهمترین دلایل بروز مشکل در روند عادی تنفس است و نفس کشیدن نفس عمیق را برای فرد مشکل می‌کند. این شاید بدترین وضعیت برای یک فرد مبتلا به آلرژی باشد. در صورت تلاش برای کاهش وزن، دریافت اکسیژن نیز برای فرد آسانتر خواهد بود

این مطالب را از دست ندهید:

 آیا آلرژی فصلی درمان طبیعی دارد؟

همه چیز درباره آلرژی فصلی

همه چیز درباره درمان آلرژی فصلی


ساختمان پزشکان