وزن جنین در هفته 34 بارداری چقدر است؟

وزن جنین در هفته 34 بارداری باید چقدر باشد؟در این مطلب بخوانید

وزن جنین در هفته 34 بارداری چقدر است؟

بارداری دورانی است که به مراقبت ها و آگاهی کافی  نیاز دارد.باید هر خانم بارداری از شرایط هفته به هفته خودش و جنیشنش آگاهی داشته باشد تا بتواند بارداری سالم و زایمانی درست داشته باشد.یکی از مسایلی که در بارداری باید به آن توجه نمود و از اهمیت بالایی برخوردار است وزن جنین و تغییرات آن در هفته های بارداری است.به گزارش الودکتر وزن جنین در هفته های بارداری بسیار تغییر می کند و تغییرات درست را باید شناخت.برای افزایش اگاهی خود در باره وزن جنین در هفته 34 بارداری ادامه این مطلب را بخوانید

وزن جنین در هفته 34 بارداری

وزن کودک شما به 2155 گرم رسیده است و اندازه بدن او هم حدود 45.5 سانتی متر شده است.
لایه های چربی که برای تنظیم دمای بدن او بعد از تولد مورد نیاز است در حال کامل شدن هستند که در نتیجه بدن کودک شما حالت گردتری به خود گرفته است.
کودک شما مدام چشم هایش را باز و بسته میکند تا پس از تولد تمرکز بیشتری بر روی اینکار داشته باشد.
سیستم عصبی مرکزی او در حال تکمیل شدن است و اکنون ریه های او کاملا رشد کرده اند. اگر از احتمال بروز زایمان زودرس نگران هستید باید بدانید که تقریبا 99% از کودکانی که به این مرحله از رشد می رسند در خارج از رحم نیز قادر به ادامه حیات خواهند بود و بسیاری از آنها به عوارض درازمدت ناشی از زایمان زودرس مبتلا نخواهند شد.

    بدن مادر چگونه تغییر می کند    

بیاد داشته باشید که بارداری هیج دو زنی شبیه هم نیست پس خود ا با بقیه مقایسه نکنید و اجازه ندهید شما را مقایسه نمایند. چرا که DNA شما ترکیب منحصر بفردی دراد.
بعلت فشاری که کودک وارد می نماید در ریه ها و دیافراگم احساس فشار زیادی میکنید.
شما ممکن است اخیرا کمی احساس خستگی کنید که کاملا قابل درک است. از فعالیت خود بکاهید و برای روز زایمان انرژی ذخیره کنید. اگر باید مدت زمان زیادی را روی پاهای خود بایستید از کمربند حاملگی استفاده کنید زیرا از شکم شما محافظت کرده و بخشی از وزن شما را در بقیه بدن پخش می کند. اگر هم به مدت طولانی نشسته یا خوابیده اید، به سرعت از جای خود بلند نشوید زیرا ممکن است خون در پاهای شما جمع شده باشد که در نتیجه فشار خون شما (برای چند لحظه) افت می کند که در نتیجه ممکن است در هنگام بلند شدن احساس سرگیجه داشته باشید.

اکثر ماماها به خانمهای حامله پیشنهاد می کنند که از ماساژ پرینه (ماساژ ناحیه بین واژن و مقعد) استفاده کنند تا از پارگی آن در هنگام زایمان پیشگیری شود. اکنون زمان مناسبی برای انجام این کار است هرچند ممکن است این ماساژ برای برخی خانمها چندان راحت نباشد و همچنین انجام این ماساژ لزوما مانع پاره شدن پرینه نمی شود. به هر حال در این مورد از پزشک خود بپرسید و روش انجام آنرا فرا بگیرید.

شما ممکن است برآمدگی ها یا تاولهایی را بر روی شکم خود مشاهده کنید که همراه با احساس خارش باشد. بروز این تاولها ممکن است تا کفل یا کشاله ران هم امتداد پیدا کند. این عارضه معمولا بی خطر بوده و بثورات و کهیرهای خارش دار دوران بارداری نامیده می شود. اما به هر حال در صورت مشاهده این موارد از پزشک خود بخواهید شما را معاینه کند تا از سلامت شما مطمئن شود. در ضمن اگر در تمام بدن خود احساس خارش دارید حتی اگر این خارش شدید نیست به پزشکتان اطلاع دهید.

فعالیت های هفته 34 بارداری

زایمان ممکن است زودتر از وقت مقرر رخ دهد پس برای آن برنامه ریزی کنید: شما ممکن است به زودی زایمان را تجربه کنید یا مدت زمان بستری بودن شما در بیمارستان بیشتر از آن چیزی باشد که اکنون پیش بینی می کنید. کلید خانه خود را به حداقل یکی از بستگان یا دوستان خود بدهید تا در صورتی که چیزی از منزل نیاز داشتید و خودتان قادر نبودید به خانه بیایید آن را برای شما بیاورند. دوستان یا بستگان شما باید در موقع ضرورت کارهای زیر را انجام دهند؛ پس کارها را تقسیم کرده و به آنها اطلاع بدهید:
نگهداری از بقیه فرزندان شما در دوران زایمان و بستری بودن در بیمارستان؛
بردن کودکان به مدرسه و فعالیتهای فوق برنامه و برگرداندن آنها؛
آب دادن به گلها و گیاهان، مراقبت از حیوان خانگی و گرفتن پیامها و نامه ها؛
تعیین کسی که کارهای شما را در محل کار انجام دهد یا هر وظیفه دیگری را که بر عهده دارید متقبل شود.
نام و شماره تماس این افراد را در کیف دستی خود قرار داده یا وارد گوشی تلفن همراه خود کنید تا بتوانید در هنگام نزدیک شدن زایمان به سرعت به آنها خبر بدهید.

توصیه هایی در هفته 34 بارداری

برای اینکه احساس راحت تری داشته باشید میبایست بر یک بالش تکیه داده قامت خود را راست نگه داشته و شانه های خود را عقب دهید این کار بمنجر می شود که شما سوزش سر دل کمتری داشته باشید و رفلکس معده شما را نیازارد.

سعی نکید در غذا خوردن، غذاها با طعم های متفاوت را میل نمایید و این امر به کودک شما کمک می کند تا مزه هایی را که از طریق مایع آمنیوتیک در اختیارش قرار میگیرد را تجربه نماید و زمانی که غذای جامد را برایش آغاز نمودید با طعم ها بیگانه نباشد.

در صورتی که رگ های واریسی در پاهای شما آشکار شده است سعی نمایید در حال نشسته پاهای خود را از سطح بدن بالاتر نگه دارید. جوراب های واریس نیز می توانند در التیام به شما کمک نمایند.

چگونه سرطان مادر از طریق جنین تشخیص داده می شود ؟


1487 | 1397/01/22 |

ساختمان پزشکان