آیا می دانید آب پنیر چه خاصیت فوق العاده ای برای پوست دارد؟

آب پنیر از موادی است که برای پوست بسیار خاصیت داد.در این مطلب بخوانید

آیا می دانید آب پنیر چه خاصیت فوق العاده ای برای پوست دارد؟

به گزارش الودکتر افراد زیادی هستند که پوست خود اهمیت می دهند و با هزینه های بالایی به پوست خود رسیدگی می کنند.اما باید بدانید مواد طبیعی و ارزان قیمتی هم هست که برای پوست بسیار مفید هستند.معمولاً در زمان تولید ماست و یا پنیر خانگی همیشه مقدار زیادی آب پنیر تولید می شود و افراد غافل از اینکه بسیاری از گروه مواد آلی، معدنی و همچنین بسیاری از ویتامین های گروه ب در این ماده وجود دارد آن دور ریخته و با این کار از باقیمانده که در صد زیادی انواع اسید از جمله اسید لاکتیک و برخی پروتئین ها است را استفاده می کنند اما ما در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم آب پنیر علاوه بر خواص بی شمار برای سلامتی معجزه ای برای پوست صورت نیز به شمار می رود در ادامه شما را با تهیه ماسک آب پنیربرای پاک کنندگی صورت و گردن آشنا می کنیم .

ماسک آب پنیر


پاک کردن پوست صورت با ماسک آب پنیر

آب پنیر، ضدعفونی کننده و پاک کننده است و جایگاه خاصی در ساخت لوازم آرایشی طبیعی دارد .آب پنیر را دور نریزید ؛ آیا می دانید که آب پنیر، ضدعفونی کننده و پاک کننده است و جایگاه خاصی در ساخت لوازم آرایشی طبیعی دارد؟در ادامه شما را با تهیه ماسک پاک کننده صورت و گردن با آب پنیر و همینطور ماسکی برای ناخن ها آشنا می کنیم .

مواد لازم :

آرد جو دوسر ۴ قاشق سوپخوری سرصاف

آب پنیر ۱ پیمانه ( ۲۵۰ سی سی)

روغن آواکادو ۱ قاشق سوپخوری

بادام آسیاب کرده ۱ قاشق سوپخوری

روش تهیه :

آرد جودوسر را، با آب پنیر خوب مخلوط کنید و روغن آواکادو را به آن بیفزائید و خوب مخلوط نمائید. سپس بادام آسیاب کرده را اضافه کنید، آن را در ظرفی سربسته نگه دارید و موقع استفاده، کمی از آن را کف دست بریزید و به صورت و گردن بمالید و به مدت ۵ دقیقه، به صورت چرخشی مالش دهید و سپس بشوئید .

زیبائی ناخن با آب پنیر

اگر ناخن های شما، به تازگی کدر و شکننده شده است، مواد زیر را مخلوط کنید و ناخن های خود را در آن قرار دهید !

مواد لازم :

آب آناناس تازه ۴ قاشق سوپخوری پر

سرکه انگور ۱ قاشق چایخوری

زرده تخم مرغ ۱ عدد

روش تهیه ماسک ناخن

آب آناناس، سرکه انگور و زرده ی تخم مرغ را خوب مخلوط کنید. بعد ناخن ها را به مدت نیم ساعت در آن فرو ببرید و دقیقه ای دو بار این کار را تکرار کنید تا نتیجه ی درخشان آن را پس از ۱ ماه ببینید .

طرز تهیه آب پنیر

یک لیتر شیر طبیعی را به مدت ۲۰ دقیقه جوشانده و پس از این اجازه دهید تا کمی حرارت از دست داده و نسبتاً ولرم شود سپس یک استکان سرکه خرما ( توجه داشته باشید که می توان برای تهیه آب پنیر از سرکه انگور و حتی از آب لیمو نیز استفاده کرد، اما برای داشتن بهترین تاثیر از سرکه خرما استفاده کنید) را به شیر اضافه کرده و به مدت ۱ الی ۲ ساعت ظرف را کنار گذاشته تا شیر بریده و دلمه شود. شیر دلمه شده را داخل کیسه پارچه ای ریخته و آب حاصل از آن را که همان آب پنیر است را با این کار جدا کرده و در ظرفی برای مصرف نگهداری کنید .