افراد با اعتماد به نفس هیچ‌وقت این کارها را انجانم نمی‌دهند

اعتماد به نفس یا خودشیفتگی؟ کدام یک بهتر است؟ انسانی که اعتماد به نفس دارد چه کارهایی را انجام نمی‌دهد؟ انسان خود شیفته چگونه رفتار می‌کند؟ با ما همراه باشید تا تفاوت این دو را به شما بگوییم و به شما کمک کنیم انسان با اعتماد به نفسی شوید.

افراد با اعتماد به نفس هیچ‌وقت این کارها را انجانم نمی‌دهند

اعتماد به نفس داشتن یک ویژگی  خوب انسانی است که هرکسی باید در خود آن را ایجاد کند. داشتن اعتماد به نفس به بهترشدن کیفیت زندگی شما کمک می‌کند. اما باید این نکته را بدانید که خودشیفتگی با داشتن اعتماد به نفس متفاوت است. انسانی که خودشیفته می‌باشد از دیگران توقع دارد که مدام از خوبی‌های آن بگویند اما فردی که اعتماد به نفس بالایی دارد، اعتماد به نفس خود را با تلاش و اراده خود به دست آورده است. در این مقاله ما به شما می‌گوییم که چگونهاعتماد به نفس خود را افزایش دهید. 

 اهمیت‌دادن بیش‌ازحد به چیزهایی که دیگران می‌گویند

به دنبال تأیید دیگران بودن، این فکر را تقویت می‌کند که شما به تأیید و تصدیق بیرونی نیاز دارید، ولی حقیقت این است که عشق درونی شما کافی نیست. برای اهمیت ندادن به حرف مردم و اینکه بتوانید شخصیت خودتان را بسازید، از تلاش برای برآورده‌کردن انتظارات دیگران دست بردارید و قدر خودتان را بدانید.

هدردادن زمان برای کارهایی مانند تماشای فیلم و سریال

برای ایجاد اعتمادبه‌نفس، باید بتوانید به شایستگی‌ها و توانایی‌هایتان افتخار کنید. پس به‌جای غرق‌شدن در سرگرمی‌های موقتی، روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

 فقط دیدن کاستی‌ها به‌جای توجه‌کردن به فرصت‌های موجود برای رشد

تمرکز کردن بر محدودیت‌ها فقط باعث قدرت‌گرفتن آنها می‌شود. ضعف‌ها و کاستی‌ها را به زمینه‌هایی برای رشد تبدیل کنید و سپس اقدام‌کردن برای رسیدن به پیشرفتی معنی‌دار را شروع کنید.

پرکردن زندگی‌تان با صفحه‌های نمایش به‌جای تفکر و خوداندیشی آرام

از تحریک بیش‌ازحد مغزتان با تمام طول روز خیره‌شدن به صفحه‌های نمایشی دست بردارید. تمام افراد باهوش و با استعداد، می‌خوانند و تفکر می‌کنند. به‌جای اینکه به‌دنبال سرگرمی‌ها و تفریح‌های سطحی باشید، زمان آن رسیده است که پایه و مبنایی برای موفقیت و اعتماد به نفس ایجاد کنید.

 همیشه به گذشته فکرکردن

فرقی نمی‌کند که چه شرایط خوب یا بدی در گذشته داشته‌اید، چون آن اتفاق‌ها قبلا رخ داده‌اند. توجه خود را به امروزتان معطوف کنید و ساخت آینده‌ای بهتر را شروع کنید.

 با نگرانی پیش‌بینی‌کردن آینده

تنها راه رسیدن به آینده‌ای که می‌خواهید این است که همین الان مفید و کارآمد باشید. خیال‌ها و رؤیاهایتان درمورد آینده ارزشی نخواهند داشت، مگر اینکه در همین لحظه دست‌به‌کار شوید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

 پرسیدن نظرات دیگران قبل از بیان نظر خود

متخصص تجربیات و مکتب خود شوید و موضع خودتان را داشته باشید و با پذیرابودن نسبت‌ به اطلاعات جدید، دیدگاه‌های دیگران هم گوش دهید. سعی کنید همیشه در جایگاهی منفعل و تسلیم قرارنگیرید.

به‌دنبال اشیاء (یا افراد یا چیزهای) بیرونی بودن، برای آرام‌کردن زخم‌های درونی

کسانی‌که واقعا اعتمادبه‌نفس دارند، از دردهای عاطفی خود آگاه هستند و فعالانه با درمان این دردها یا دریافت آموزش‌های لازم برای رفع آنها تلاش می‌کنند و گرفتار مکانیسم‌های دفاعی و لذت‌های موقتی‌ای نمی‌شوند که به برطرف‌کردن مشکل اصلی و زمینه‌ای کمکی نمی‌کنند.

 تأکید بر مشکلات کوچکی که واقعا اهمیتی ندارند

ایجاد مشکل و استرس غیرضروری را متوقف کنید، چون با این کار فقط از انرژی باارزشی که باید بر رشد فردی و حرفه‌ای‌تان سرمایه‌گذاری کنید، خالی می‌شوید.

 فکرکردن درمورد اشتباه‌ها، پشیمانی‌ها و شکست‌ها به‌جای تمرین قدرشناسی

بیشتر مردم دقیقا همان چیزی نیستند که می‌خواهند باشند. آدم های شاد و با اعتمادبه‌نفس، قدر داشته‌هایشان را می‌دانند و این قدرشناسی باعث می‌شود که به رشد بیشتر و ساختن زندگی رضابت‌بخش برای خود ادامه دهند.

 هدردادن زمان برای مقایسه‌کردن خود با دیگران

از اینستاگرام بیرون بیایید؛ حسادت کردن و غبطه‌خوردن به زندگی دیگران، وقتی می‌توانید ارزش واقعی خودتان را کشف کنید، هیچ فایده‌ای برای‌تان ندارد. فرصت‌های بی‌شماری در جهان وجود دارد و هرچه برای بهبود مهارت‌هایتان بیشتر تلاش کنید، اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا می‌کنید و زندگی بهتری خواهید داشت.

الو دکتر ، ۶ ترفند افزایش سریع اعتماد به نفس!

الو دکتر ، آیا اعتماد به نفس بالایی دارید؟

الو دکتر ، درمان اعتماد به نفس پایین