آیا بهترین زمان مصرف دارو و عرقیات گیاهی را می‌دانید؟

برای اینکه تاثیر داروهای سنتی بر بدن خود را تقویت کنید بهتر است که آن ها را در زمان مناسب استفاده کنید. در این مقاله همراه ما باشید تا بهترین زمان مناسب برای مصرف داروهای سنتی را به شما آموزش بدهیم.

آیا بهترین زمان مصرف دارو و عرقیات گیاهی را می‌دانید؟

برای آنکه بیشترین تاثیر از داروهای طب سنتی داشته باشید بهتر است که زمان مناسب استفاده از عرقیات و گیاهان دارویی را بدانید در این خبر به شما بهترین زمان مصرف عرقیات و گیاهان دارویی را آموزش می‌دهیم تا بهترین تاثیر را از طب سنتی بگیرید. 

 درباره بهترین و مؤثرترین زمان مصرف عرقیات و داروهای گیاهی، زمان مصرف داروهای گیاهی از جمله عرقیات، پودرها، کپسول‌ها و دمنوش‌ها متناسب است با اختلال فرد و عضوی که قصد رساندن دارو به آن را داریم.

بهترین زمان مصرف داروها

به‌عنوان مثال برای رساندن دارو به کبد صبح یا شب قبل از خواب ارجحیت دارد و یا برای رساندن دارو به معده بعد از غذا مناسب‌تر است همچنین رساندن دارو به روده باید قبل از صرف غذا صورت گیرد.
 این موارد تکنیک‌های درمان است, به همین ترتیب در مورد زمان‌ها و ساعت‌های روز هم این مطلب لحاظ شده است؛ اگر داروی خاصی در زمان خاصی تجویز شود و گفته شود حتماً در فلان زمان مصرف شود پس علت دارد و می‌خواهیم اثر‌گذاری در عضو مد‌نظر را بیشتر کنیم لذا باید دقیق اجرا شود ولی مثلاً در مواردی که گفته می‌شود هر چند ساعت یک بار دارو مصرف شود یعنی زمانش مهم نیست ولی بازه زمانی آن مهم است. 

بهترین زمان مصرف عرقیات برای کبد 

 برای نمونه بهترین زمان مصرف عرق کاسنی در بهبود وضعیت کبد یک تا دو ساعت بعد از غذا, صبح ناشتا همچنین قبل از خواب شبانه است که موجب تسویه و پاک‌سازی کبد می‌شود البته فراموش نشود در همه این موارد رژیم غذایی, پرهیزات و عادات بسیار مهم است مثلاً در درمان کبد چرب، شرایط تغذیه سالم متناسب با مزاج فرد باید در نظر گرفته شود همچنین  از مصرف مایعات بلافاصله بعد از غذا یا مصرف غذاهای متنوع در یک زمان یا به‌اصطلاح روی هم خوردن باید پرهیز شود تا سیستم بدنی آرام آرام کبد را اصلاح کند و فرد سلامتی خود را به دست آورد.


کبد چرب را با طب سنتی درمان کنید+ پاسخ دکتر علیرضا عباسیان


دلایل چاقی در طب سنتی


ساختمان پزشکان