بالاخره میوه چاق می کند یا لاغر؟

parya
در هر دو نوع رژیم چاقی و لاغری میوه قرار دارد. ممکن است گمراه شوید و ندانید که میوه چاق می کند یا لاغر، ما درباره این مساله دراین مقاله به شما توضیحاتی ارائه می کنیم.

بالاخره میوه چاق می کند یا لاغر؟ سوالی است که برای هرکسی ممکن است پیش آید اما اینکه پاسخ آن چیست را می توانید به طور کامل دراینجا بخوانید. مساله ای که مورد توجه است این است که میوه در هر دو نوع رژیم چاقی و لاغری وجود دارد. اطلاعات تکمیلی را درادامه ی این لیست بخوانید.

جدیدترین تحقیقات یک گروه پشکی در دانشگاه هاروارد نشان می دهد که خوردن سبزیجات و میوه فراوان لزوما به معنای کاهش وزن نیست. بلکه انتخاب نوع سبزیجات در این میان نقش اساسی را ایفا می کند. مثلا سبزیجاتی که نشاسته دارند (مانند سیب زمینی، ذرت و … اعم از پخته، تنوری، سرخ شده و …) نه تنها در کاهش وزن موثر نیستند، بلکه به افزایش وزن هم منجر می شوند. در مقابل، آن دسته از سبزیجاتی که دارای فیبر بالا و قند پایینی هستند (مانند کلم بروکلی و بروکسل) می توانند روند کاهش وزن را تسریع کنند؛ چرا که قند خون را افزایش نمی دهند. در حالی که به نظر می رسد نتیجه تحقیقات این تیم پزشکی خنجر را از رو بسته است؛ در این شرایط راه حل چیست؟

هفته ای دو کیلو وزن کم کنید !
azshanbe img

تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید

این تحقیق که روی نزدیک به 134 هزار نفر طی 24 سال صورت گرفته است، میزان مصرفی سبزیجات و میوه آنها را زیر نظر گرفته و به بررسی روش زندگی شان پرداخته و روی عواملی که به به کاهش وزن منجر می شوند تمرکز کرده است. همچنین استعمال دخانیات، میزان خواب، میزان تماشای تلویزیون ورزش از جمله مواردی هستند که طی این تحقیق موردتوجه قرار گرفته اند.

چرا میوه ها گاهی هم شریک چاقی هستند و هم رفیق ما؟

1- مونیکا البر توا، محقق ارشد این پژوهش، معتقد است در آمریکا، اغلب انتخاب های مردم در میان میوه ها و سبزیجات، دور و بر آب پرتقال و سیب زمینی می چرخد. او در همین باره می گوید: «انتخاب های بسیار مناسب تری هم هست که می تواند از این دو، در کاهش وزن افراد موثرتر باشند.

به طور مثال؛ سیب، گلابی، میوه های توتی و سبزیجات بدون نشسته از آن دست انتخاب هایی هستند که با خیال راحت می توانند به سبد غذایی خانواده وارد شوند.

2- این ایده که خوردن سبزیجات و میوه بیشتر، می تواند وزن را کاهش دهد تنها در زمانی به نتیجه مطلوب می رسد که سبزیجات جایگزین چیز دیگری شوند و تمامی تعداد کالری های سبزیجات مصرف شده شمرده شوند.

تحقیقی در سال گذشته توسط دانشگاه آلاباما صورت گرفت که با بررسی یک هزار و 200 نفر دریافتند اگر مصرف سبزیجات و میوه جایگزین مصرف خوراکی دیگری نشود، کاهش وزن اتفاقی نمی افتد. هر اندازه هم که میزان مصرف سبزیجات بالا باشد، باز هم باید میزان کالری کاهش پیدا کند.

3- سبزیجات و میوه ها هر یک ویژگی های منحصر به فردی دارند. آن دسته از سبزیجاتی که قند خون کمتری دارند، می توانند گرسنگی را کاهش دهند. بنابراین اگر می خواهید میوه ای را انتخاب کنید که هم فیبر بالایی دارد و هم قند خون کمتری، به سراغ توتی و آووکادو بروید. یا اگرچه توت فرنگی چندان فیبر ندارد اما به همان اندازه قند خون کمتری دارد.

اگرچه گلابی و سیب قند خون بالایی دارند اما به دلیل فیبر فراوان شان، به یکی از بهترین میان وعده ها برای کاهش وزن تبدیل شده اند (به شرط آنکه زیاده روی نکنید!). در میان سبزیجات نیز گل کلم، بروکلی، سیب زمینی شیرین هم با این که کلی فیبر دارند اما از وجود کالری هم بی بهره نیستند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را بنویسید
لغو پاسخ