چه افرادی شیر بز مصرف کنند؟

به تازگی به افرادی خاص توصیه می شود که شیر بز مصرف کنند. در این مقاله افرادی را معرفی کرده ایم که این افراد حتما شیر بز مصرف کنند!

چه افرادی شیر بز مصرف کنند؟

شیر از جمله مواد غذایی است که بدن همه روزه به آن احتیاج دارد. اما لازم است بدانید که شیر را همه ی افراد نمی توانند مصرف کنند. زیرا ممکن است بدنشان به این ماده ی سرشار از خاصیت و انرژی حساسیت نشان دهد.

 

در این مواقع متخصصین توصیه می کنند که شیر گاو را با شیر بز جایگزین کنند که نیاز بدن به شیر تامین شود. اگر نمی دانید چه کسانی به جای شیر گاو باید شیر بز مصرف کنند با ما همراه باشید. دز واقع این افراد حتما شیر بز مصرف کنند!

 

محققان دانشگاه گروناد در پی مطالعات متعدد به این نتیجه رسیده‌اند که شیر بز حاوی مواد مغذی زیادی می‌باشد که برای بهبود سلامت بدن انسان بسیار مفید است.

 

مصرف شیر بز برای افرادی که دچار کم خونی ناشی از فقر آهن هستند بسیار خوب است زیرا باعث می‌شود که خاصیت مغذی آهن بیشتر شده و گلبول‌های قرمز خون دوباره ساخته شوند. این نوع شیر تداخل بین کلسیم و آهن را به حداقل می‌رساند.

 

باید بگوییم که شیر بز از DNA افرادی که به دلیل درمان کم خونی به مدت طولانی از آهن استفاده کرده و ذخیره‌ی آن بیش از حد شده است محافظت می‌کند.

 

محققان مشاهده کردند که شیر بز حاوی مواد مغذی بی‌شماری است که از نظر ارزش تغذیه‌ای می‌توان آن‌ را با شیر مادر مقایسه کرد.

 

بدون شک می‌دانید که شیر گاو به دلیل دارا بودن مواد آلرژی‌زا باعث ایجاد حساسیت می‌شود اما شیر بز حاوی میزان کمتری از این مواد آلرژی‌زا می‌باشد و برای همین ایجاد حساسیت آن بسیار کمتر است. برای همین افرادی که به شیر حساسیت دارند و یا نمی‌توانند آن‌ را تحمل کنند می‌توانند این شیر را جایگزین شیر گاو کنند.

عصر خبر

برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی شیر بز مصرف کنید.

 


352 | 1397/06/24 | خواص شیر بز شیر بز

ساختمان پزشکان