آیا روغن کنجد برای سرخ کردن مناسب است؟

اگر شما هم بسیار شنیده اید که روغن کنجد برای پخت و پز مناسب است ولی نمی دانید که آیا روغن کنجد برای سرخ کردن مناسب است به شما توصیه میکنیم این مقاله را مطالعه فرمایید و پاسخ خود را پیدا کنید.

آیا روغن کنجد برای سرخ کردن مناسب است؟

متخصصین مختلف معتقدند که به جای روغن جامد و یا روغن آفتابگردان بهتراست که از روغن دانه های دیگر استفاده شود. یکی از این روغن ها روغن کنجد می باشد. بعضی ها معتقدند که بهتراست از روغن کنجد برای سرخ کردن استفاده نشود. اما اینجا سوال است که آیا روغن کنجد برای سرخ کردن مناسب است؟ پاسخ را درادامه بخوانید.

آیا روغن کنجد برای سرخ کردن مناسب است؟

یک متخصص تغذیه با اشاره به اینکه به دلیل ظرفیت حرارتی بالا، روغن کنجد برای سرخ کردن مناسب است، گفت: دود متصاعد شده از روغن کنجد در ابتدای مرحله سرخ کردن مربوط به آنتی اکسیدان‌های موجود در آن است و برای سلامتی مضر نیست.
دکتر علی کشاورز در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: سموم و مواد دفع آفاتی که از طریق تغذیه به بدن انسان وارد می‌شود در ابتلا به یک سوم سرطان‌ها نقش دارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه محصولات ارگانیک فاقد سموم دفع آفات هستند، گفت: روغن‌های بکر فاقد مواد افزودنی شیمیایی بوده و دارای آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی هستند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه روغن کنجد بکر حاوی فیتواسترول است، افزود: این روغن‌ها علاوه بر آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی، حاوی ویتامین «ای» بوده و مصرف آن مانع از جذب کلسترول در بدن می‌شود.

این متخصص تغذیه با اشاره به اینکهروغن کنجد به دلیل ظرفیت حرارتی بالا برای سرخ کردن مناسب است، بیان کرد: دود متصاعد شده از روغن کنجد در ابتدای مرحله سرخ کردن مربوط به آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن است و برای سلامتی مضر نیست.

دکتر کشاورز با تاکید بر اینکه مصرف روغن‌های تصفیه شده باید به حداقل برسد، گفت: استفاده از حرارت بالای 200 درجه سانتی‌گراد در تهیه این روغن‌ها موجب افزایش ایزومرترانس شده و خطر تهدید سلامتی را در بر دارد.

آیا روغن زیتون برای سرخ کردن مناسب است؟

ارزش غذایی روغن کنجد 


ساختمان پزشکان