دفع سنگ کلیه با ترن هوایی!

شاید بسیار عجیب به نظر برسد اما نتایج تحقیقات نشان می دهد ترن هوایی تاثیر مثبتی بر دفع سنگ کلیه دارد.

دفع سنگ کلیه با ترن هوایی!

سنگ کلیه سبب کاهش کارکرد کلیه و بزرگ شدن آن می شود. سنگ  کلیه معمولا با درد شدیدی در پهلوها و پشت همراه است که به کشاله ران نیز کشیده می‌شود. جهت دفع سنگ کلیه یکی از مهمترین توصیه ها مصرف زیاد مایعات و توجه به رژیم غذایی است. در صورتی که اندازه سنگ بزرگتر از 1 سانتی متر باشد برای دفع به عمل جراحی نیاز است. طی یکسال گذشته با توجه به مطالعات انجام شده روشی جالب و عجیب برای دفع سنگ کلیه کشف شده است. دانشمندان طی این تحقیقات بهتاثیر مثبت ترن هوایی بر دفع سنگ کلیه پی برده اند که در ادامه بیشتر در این باره می خوانیم.

با ترن هوایی سنگ کلیه را دفع کنید

«دیوید وارتینگر» محقق اصلی و اورولوژیست دانشگاه ایالت میشیگان، این ایده را از بیمارانی گرفته که در طول تعطیلات بهار توانسته اند احساس بهتری را تجربه نمایند.

وی در این ارتباط می گوید: «من به همراه یکی از دانشجویانم از یکی از بیماران شنیدیم که وی سه بار سوار ترن هوایی شده و بعد از هر دفعه توانسته یک سنگ کلیه را دفع کند.»

آن ها برای آزمایش ایده خود، با استفاده از سیلیکون و چاپگر سه بعدی و بر اساس مشخصات یک بیمار مرد، سنگ کلیه ای مصنوعی ساختند و آن را درون نمونه ادرار شخص بیمار قرار دادند. سپس راهی «دنیای والت دیسنی» شدند تا ایده خود را مورد بررسی قرار دهند.

آن ها بیش از ۲۰ بار سوار ترن هوایی شدند. نمونه در یک کیف قرار گرفته بود و ارتفاعی مشابه با حالت عادی داشت (حالتی که یک فرد بیمار در ترن نشسته باشد.) آن ها به طور جدا گانه نیز ۲۰ بار سوار دیگر ترن های هوایی این شهر بازی شدند.

نکته مهم اینجاست که برای موثر بودن این روش لزوما نباید ترن های هوایی وحشتناک را تجربه کنید. حتی تکان های ملایم و مدیریت شده نیز می توانند در دفع سریع سنگ کلیه موثر باشند. در این تحقیقات ثابت شد که نشستن در عقب ترن می تواند ۶۴ درصد سنگ را از بین ببرد، در حالی که نشستن در جلوی ترن تنها ۱۷ درصد آن را دفع خواهد کرد.

این روش بیشتر در دفع سنگ های کلیه کوچک با اندازه کمتر از ۴ میلیمتر موثر است. پژوهشگران هنوز هم قصد دارند تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام دهند.

دفع سنگ کلیه با این سبزی


ساختمان پزشکان