با این سبزی، پاییزی بدون سرماخوردگی داشته باشید

اگر میخواهید در تمام پاییز سرما نخورید حتما این مطلب را دنبال کنید تا با بهترین تقویت کننده ها آشنا شوید.

با این سبزی، پاییزی بدون سرماخوردگی داشته باشید

با رسیدن فصل پاییز و کم کم سرد شدن هوا یکی از عمده ترین مشکلات ابتلا به سرماخوردگی است. برایپیشگیری از سرماخوردگی باید در تمام فصل های سال به تقویت سیستم ایمنی بدن توجه کنید. مواد غذایی ضد عفونی کننده را در برنامه غذاییتان بگنجانید تا بدنتان در مقابل سرماخوردگی واکسینه شود. در ادامه شما را بابهترین گیاهان برای پیشگیری از سرماخوردگی آشنا می کنیم.

سیر معجزه می کند

سیر از آن سبزی هایی است که بیشتر افراد ترجیح می دهند از سه فرسخی آن فرار کنند اما همان بوی هیجان انگیز! و خاص سیر دلیل همین ویژگی یعنی تاثیر آن در جلوگیری از ابتلا به آنفلوآنزا است. این بو ناشی از ترکیب های گوگردی موجود در سیر است که با پختن میزان تاثیر ضد میکروبی آن افزایش می یابد. از طرفی سیر حاوی ترکیبی به نام «آلیسین» است. این ترکیب که نوعی ماده ضد ویروسی است، مانع از ابتلا به آنفلوآنزا می شود.

دمنوش بابونه ضد سرماخوردگی

روزانه ۴ تا ۵ بار از دمنوش بابونه همراه با خاکشیر یا بدون خاکشیر، همراه با نبات یا عسل و چند قطره لیموترش بنوشید. این دمنوش بدن را در برابر بیماری‌ها واکسینه کرده و درد و کوفتگی بدن را از بین می‌برد.

سوپ سبزیجات

سوپ سبزیجات را در برنامه غذایی خود بگنجانید. بهتر است در این سوپ از جو یا برنج به همراه جعفری و گشنیز، پیاز و لیموعمانی استفاده کنید. توصیه می‌شود برای پیشگیری از سرماخوردگی هرروز یک وعده از این سوپ را میل نمایید.

چهارتخمه

معمولی‌ترین دارو برای درمان سرماخوردگی چهارتخمه است. چهارتخمه را در یک لیوان آب گرم ریخته و درب آن را بگذارید تا لعاب آن خارج شوید. سپس روزانه به مدت ۱۰ بار و هر بار یک قاشق از این لعاب میل نمایید.

دمنوشی شگفت انگیز برای پیشگیری از سرماخوردگی!

امتياز 4 از 5 بر اساس نظر4 نفر
ساختمان پزشکان
}