غذاهای کنسروی نخورید!

در این مقاله دلایلی را برایتان نوشته ایم که می گویند غذاهای کنسروی نخورید! اگر سلامتی خود و اطرافیانتان برایتان مهم است به این دلایل هیچوقت از غذاهای کنسروی استفاده نکنید.

غذاهای کنسروی نخورید!

این روزها به دلایل مختلف از جمله کار و مشغله ی زیاد فرصتی برای آشپزی نیست و از طرف دیگر سرمایه داران از فرصت استفاده کرده و غذاهای کنسروی را وارد بازار کرده اند. با ورود غذاهای کنسروی بروز بیماری هلی خطرنک نیز افزایش یافته است. که طبق تحقیقات محققین بهتر است دیگر غذاهای کنسروی نخورید!

غذاهای کنسروی نخورید!

ماده سمی بیسفنول آ: این ماده سمی در غذای کنسرو شده موجود است. این ماده ناراحتی‌هایی مانند اختلالات عصبی، اختلالات تولید مثل، دیابت نوع 2 و خطر بروزسرطان، چاقی مفرط و...را به وجود می‌آورد. بیسفنول آ باعث افزایش اسیدیته در محصول و سمی شدن بیشتر آن می‌شود.


ابتلا به سرطان: طبق مطالعه صندوق جهانی، بین مصرف گوشت کنسرو فرآوری شده و بروز سرطان ارتباط مستقیمی وجود دارد.


ماده نگه دارنده: غذاهای کنسروی حاوی مواد نگه دارنده مختلفی است که بسیار برای سلامتی مضر است.


نمک: نمک مانع فاسد شدن مواد غذایی می‌شود و به همین دلیل به میزان زیادی به کنسروها افزوده می‌شود. نمک در صورت مصرف سلامتی افراد به ویژه کودکان و افراد مسن، زنان باردار و هر کسی که از بیماری‌های مزمن رنج می‌برد را تهدید می‌کند.


مسمومیت با آلومینیوم: آیا می‌دانستید بسته‌بندی‌های مواد با آلومینیوم آلوده است؟ متاسفانه، به علت سبک و مقرون به صرفه بودن آن‌ها، برای بسته بندی شدن محصولات ذکر شده از آن استفاده می‌شود. تراکم بالای آلومینیوم در بدن باعث بروز بیماری از قبیل آلزایمر می‌شود.


کیفیت پایین غذا: محصولاتی که کیفیت بالایی ندارد کنسروی می‌شود زیرا پس از مدت طولانی نیز می‌توان آن را مصرف کرد. اگر مایل به مصرف مواد غذایی تازه با کیفیت بالا هستید از مصرف کنسروها خودداری کنید.

از کجا بفهمیم غذای کنسروی ما خراب شده است؟!
485 | 1397/07/16 | کنسرو

ساختمان پزشکان
}