با این تکنیک، زیر یک دقیقه بخوابید!

خوابیدن همیشه کار سختی نیست، اگر ترفندهای لازم برای وابیدن را بلد باشید. اگر روشی را که دراین مقاله به شما می گوییم بخوانید می توانید با این تکنیک، زیر یک دقیقه بخوابید!

با این تکنیک، زیر یک دقیقه بخوابید!

مساله ی خواب مساله ی مهمی در کل جهان است وزندگی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. به همین علت محققین همواره درحال تحقیق و بررسی درباره خواب عمیق و راحت هستند تا افراد بدون مشکل و در سریعترین زمان ممکن بخوابند. تکنیکی کشف شده است که با انجام آن شما می توانید با این تکنیک، زیر یک دقیقه بخوابید!

زیر یک دقیقه بخوابید!

برداشتن تمرکز از روی مغز پیش از خواب هم اصلا کار آسانی است. اما این مشکل شاید راه حلی داشته باشد که بتوانید به کمک آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خواب روید. 

آیا تکنیک 4-7-8 را شنیده‌اید؟ 

دکتر اندرو وِیل، دانش آموخته دانشگاه هاروارد و ابداع کننده این روش، می‌گوید که روشش در واقع یک تکنیک تنفسیِ ضد استرس است. 

روش 4-7-8 به مهارت خاصی نیاز ندارد و به سادگی می‌توان آن را اجرا کرد. کافی است این سه قانون را به یاد بسپارید. اول اینکه باید به مدت 4 ثانیه از راه بینی تنفس کنید. سپس نفستان را به مدت 7 ثانیه حبس کنید. در آخر نیز عمل بازدم را مستقیما از راه دهان به مدت 8 ثانیه انجام دهید. 

این روش باعث آزاد شدن مواد شیمیایی آرام بخش در مغز شده و ضربان قلب را کاهش می‌دهد. بدن آماده خواب می‌شود. 

آیا جواب می‌دهد؟ 

جایی برای شکاک شدن نسبت به این روش وجود ندارد؛ کافی است یک بار آن را امتحان کنید! زمانی که آن را امتحان می‌کنید، خودتان متوجه قدرت جادویی این روش خواهید شد. البته فراموش نکنید که این روش را باید چند مرتبه امتحان کنید. برای نمونه، یکی از کاربران نوشته که با کمک تکنیک 4-7-8 و پیش از چهارمین تکرار به خواب رفته است. 

حقه کار در این است که دم و بازدم متناوب بر میزان آدرنالین ترشح شده در بدن اثر گذاشته و ضربان قلب را کاهش می‌دهد. ممکن است در اوایل کار کمی اذیت شوید، اما به سرعت این مشکل از بین می‌رود. کافی است ثانیه‌ها را به خاطر داشته باشید.  

با این ترفندها، در کمتر از 30 ثانیه خوابتان می برد!
2087 | 1397/07/21 | خواب عمیق خوابیدن

ساختمان پزشکان
}