جلوگیری از پوسیدگی دندان با هسته ی این میوه!

بسیاری از ما هنگام خوردن انگور، هسته ی آن را جدا میکنیم و خوردن آن برایمان ناخوشایند است اما اگر با خواص هسته انگور آشنا شوید متوجه خواهید شد که هسته این میوه چگونه بر جلوگیری از پوسیدگی دندان کارساز خواهد بود.

جلوگیری از پوسیدگی دندان با هسته ی این میوه!

میوه ها خاصیت های بی نظیری دارند که هرکدام برای عضو خاصی از بدن کارایی دارند. علاوه بر خود میوه، در بسیاری از موارد پوست و هسته میوه ها هم همانند دارو عمل می کنند. مثلا میوه ای را در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد کهجلوگیری از پوسیدگی دندان با هسته این میوه به راحتی امکان پذیر می باشد.

جلوگیری از پوسیدگی دندان با هسته این میوه

حتماً شما هم افراد زیادی را می شناسید که هنگام خوردن انگور هسته ی آن را خارج می کنند. چون جویدن آن حالت ناخوشایندی برای اکثر افراد دارد اما اگر از خواص بی نظیر آن باخبر باشند هرگز آن را دور نمیریزند.

نتایج مطالعات نشان داده است ترکیب طبیعی در هسته انگور وجود دارد که نه تنها دندان را تقویت می کند بلکه با پوسیدگی آن هم مبارزه می کند.

جدیدترین مطالعات نشان داده است، مصرف انگور بیش از هر ماده دیگری از پوسیدگی دندان حفاظت می کند. 
بر این اساس، محققان ادعا کرده اند، ترکیب طبیعی در هسته انگور وجود دارد که نه تنها دندان را تقویت می کند بلکه با پوسیدگی نیز مبارزه می کند.

دانشمندان باور دارند، دانه های میوه های آبدار به عنوان یک سلاح جدید در مبارزه با پوسیدگی دندان باید به کار روند که در بین آنها مفید بودن هسته دانه های انگور آزمایش و ثابت شده است.

پژوهشگران دانشگاه ایلینوی در کالج شیکاگو، عمر دندان پر شده را حداکثر 10 سال اعلام کرده اند و گفته اند همین مدت هم در شرایطیست که فرد به خوبی از دندانش مراقبت کند و دندانش نیز با مواد درجه یک پر شده باشد. 
آمارها نشان می دهد، بیش از چهار پنجم جمعیت جهان دندان پر شده دارند و از این تعداد حداقل یک سوم آن مربوط به بزرگسالان می شود.

هسته انگور سرشار از آنتی اکسیدان از جمله اسید فنول ها، توکوفرول و پروانتوسیانیدین است که برای سلامتی بدن غوغا می کنند؛ این آنتی اکسیدان ها بدن را در برابر رادیکال های آزاد محافظت کرده و باعث تقویت بافت ها و ارگان ها می شوند. خواص آنتی اکسیدانی، ویتامین های C و E و بتاکاورتن موجود در هسته انگور به مدت 33 روز در بدن فعال می شوند و با عناصر مضر و آسیب رسان مقابله می کنند.

از طرفی سرشار بودن هسته انگور از آنتی اکسیدان ها، این قابلیت را به هسته آن می دهد که سرطان پوست، پروستات و سینه را دفع کند و دانشمندان همین خاصیت هسته انگور را دلیلی برای تقویت دندان و مبارزه با پوسیدگی می دانند.

امتياز 4 از 5 بر اساس نظر2 نفر
ساختمان پزشکان
}