بعد از پر کردن دندان چه بخوریم و چه نخوریم؟

آیا می دانید بعداز پر کردن دندان چه بخوریم و چه نخوریم، زمانی که دندان پر میکنیم، دندان ها حساس شده و مصرف بعضی از مواد خوراکی می تواند فرد را کلافه کند.

بعد از پر کردن دندان چه بخوریم و چه نخوریم؟
پر کردن دندان از قسمت های حساس دندانپزشکی است که بعد از این کار باید در تغذیه محدودیت هایی را اعمال کنیم. اگر نمی دانید بعداز پر کردن دندان چه بخوریم و چه نخوریم تا انتها همراه ما باشید.

 بعداز پر کردن دندان چه بخوریم و چه نخوریم؟

کمی ملایم و آرام بجوید:

گاز گرفتن فشار وحشتناکی بر روی دندان اعمال می کند ، و این مسئله میتواند موجب جراحت دندان ها بعد از پر کردن آن ها شود. هنگام جویدن غذا ، وقت خود را بگیرید و سعی کنید که از طریق آن گاز نگیرید و این از از ایجاد ارتباط و فشار قوی جلوگیری میکند. اگر امکان دارد ، در جهت دیگر دهانتان آن جا که دندانتان پر نشده است بجوید.

هنگام جویدن دهانتان را بسته نگه دارید :

برای بعضی از افراد، حتی هوای سرد نیز موجب درد در دندان های حساس می شود. به طبع علاوه بررعایت اخلاقیات ، بسته نگه داشتن دهانتان هنگام جویدن شانس ورود هوای سرد به دهانتان را نیز کاهش میدهد.

بعد از پر کردن دندان غذاهای چسپناک را فعلا فراموش کنید:

بعضی از پرکردن دندان بویژه سیلور فیلینگ ( آمالگام) ، بعد از ترک مطب دندانپزشک نیاز به زمان دارند تا خوب جای گیر شوند. خوردن غذاهای چسبنده و صمغی میتواند ، در موارد نادر ، سبب ریخته شدن مواد شوند، بنابراین بهترین کار این است که برای مدت کوتاهی مصرف آن ها را فراموش کنید.

از نوشیدنی های خیلی داغ یا خیلی سرد بپرهیزید:

در دندان های حساس ، نوشیدنی ها متعادل احتمال کمتری دارد که ایجاد درد کنند.

از شیرینی ها رد شوید:

غذاهای شیرین نوشیدنی های ملایم میتواند باعث بروز درد در دندان های حساس شود و همچنین سبب افزایش رشد باکتری در اطراف لبه یا حتی زیر ، یک پر کردن جدید شود.

آجیل، شکلات های سفت یا یخ را بعد از پر کردن دندان نجوید:

علاوه بر اینکه فشار زیادی را ایجاد میکند ، در حالیکه دندان ها در حال ترمیم یافتن هستند ، گاز زدن غذاهای سفت میتواند سبب بیرون ریختن محتویاتی که هنوز تنظیم نشده اند ، شود و این بخوص درمورد سیلور فیلینگ (آمالگام) اهمیت دارد که زمان طولانی تری را نسبت به کامپوزیت احتیاج دارد.
همیشه توصیه های دندانپزشک تان را دنبال کنید از جمله روش جویدن ، بعد از پر کردن دندان چه غذاهایی را نخوریم، و چه مدت باید صبر کنید تا بعد از آمالگام ، بتوانید غذاهای آبکی بخورید و اگر پس از پر کردن ، دندان ها تا سه هفته همچنان حساس باقی ماندند، یا درد به جای کاهش، افزایش یافت ، با پزشکان برای یافتن علت آن و راه های ممکن، مشورت نمایید.
گاهی اوقات یک سازگاری کوچک و بدون درد ، تمام چیزی است که برای رهایی از درد به آن احتیاج خواهید داشت. در موارد مختلف ، حساسیت میتواند به علت نشانه ای از مسائل جدی دیگر نیز باشد.

برای سلامت دندان چی بخوریم و نخوریم؟
ساختمان پزشکان
}