درمان جای زخم و سوختگی با این پماد فوق العاده

جای زخم و سوختگی را به کمک پماد آلفا می توان به راحتی از بین برد. با مطالعه این مقاله بیشتر با پماد آلفا آشنا خواهید شد.

درمان جای زخم و سوختگی با این پماد فوق العاده

از دقدقه های بیماران سوختگی یا کسانی که جای زخم روی بدنشان به جا مانده، یافتن راهی برای از بین بردن لک و اسکار بر روی پوست است بخصوص اگر جای زخم روی صورت باشد. در این مقاله به معرفی پماد آلفا برای درمان جای زخم و سوختگی پرداخته ایم.

پماد آلفا چیست؟

پماد آلفا از داروهای ترمیم‌کننده زخم است که اثرات ضد التهابی مناسبی بر روی پوست دارد. با مصرف این پماد، التهاب و درد کاهش یافته و زخم به مرور بهبود پیدا می‌کند. این پماد ترکیبی از عصاره برگ حنا، عصاره ریزوم گیاه زردچوبه و تربانتین است. اگرچه درمان برخی از مشکلات و بیماری‌های پوستی مثل پسوریازیس و اگزما با پماد آلفا مشخص نیست؛ اما استفاده از آن می‌تواند برای بهبود این موارد هم کمک‌کننده باشد.

مقدار و نحوه مصرف پماد آلفا

ابتدا زخم را با سرم شستشو یا آب جوشیده‌ ولرم به آرامی بشویید. سپس آن را با گاز استریل به آرامی خشک کرده و اجازه دهید که زخم، حدود ده دقیقه در معرض هوا قرار گیرد تا خشک شود. پس از آن لایه نازکی از پماد را بر روی زخم پخش کنید. یک قطعه گاز وازلینه را روی آن قرار داده و سپس عضو را باندپیچی کنید. سعی کنید ۲۴ ساعت پماد را روی زخم بسته بگذارید و روزانه ۳ بار برای وقتی پانسمان را باز کرده‌اید، پماد بزنید. این کار را ۳ الی ۳۰ روز تکرار کنید.

مزایای درمانی پماد آلفا

تسکین دهنده التهابات پوستی

التهابات پوستی می توانند در افزایش درد و کاهش فعالیت های روزانه فرد نقش بسیار مهمی داشته باشند .بنابراین با استفاده از پماد آلفا می توانید التهابات پوستی را کاهش داده و درد خود را به سادگی تسکین دهید .

عدم تجویز آنتی‌بیوتیک پروفیلاکتیک

در صورت استفاده از این پماد به علت دارا بودن خواص آنتی باکتریال نیازی به استفاده از داروهای آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت زخم باز و فعال خود نخواهید داشت .

بهترین مرطوب کننده پوستی

خواص هیدراتاسیون این پماد باعث افزایش میزان رطوبت در پوست می شود و از این طریق به پاکسازی لایه های مرده از سطح پوست کمک می کند .در نتیجه میزان عفونت بر روی زخم به حداقل رسیده و نیازی به برداشتن لایه‌ های مرده پوست از طریق تراشیدن (دبریدمان) نخواهد شد.

تسریع روند بهبودی

با استفاده از پماد الفا می توانید به راحتی زخم خود را درمان نموده و با مرطوب نمودن زخم و کاشه سریع التهاب روند بهبودی خود را تسریع نمایید .در واقع کاهش زمان درمان توسط آلفا به علت وجود عصاره‌ی گیاه Lawsonia inermis (ماده موثره‌ی آلفا) می باشد.

کاهش هزینه های درمانی

تمامی مزایای ذکر شده تاکنون سبب بهبودی سریعتر مشکلات پوستی و کسب نتیجه مطلوب در زمان کوتاهتری خواهند شد .بنابراین با استفاده از این محصول می توانید به راحتی در هزینه های درمان خود صرفه جویی نمایید .

ترمیم دهنده قوی زخم ها

با استفاده از این پماد نیازی به دبریدمان های مکرر و  استفاده از آنتی بیوتیک های موضعی نخواهید داشت و به آسانی و به صورت معجزه آسا زخمتان ترمیم خواهد شد .

کاهنده درد

با استفاده از این پماد به علت دارا بودن عصاره گیاه Lawsonia inermis (ماده موثره‌ی آلفا) درد های ناشی از زخم های پوستی و سوختگی ها در زمان بسیار کوتاهی فروکش خواهد نمود.

نکاتی که در ارتباط با مصرف پماد پماد آلفا باید بدانید

این دارو برای رفع عفونت‌های پوستی مناسب نیست؛ در این مورد باید به پزشک رجوع کنید
اگر در دوران بارداری یا شیردهی هستید، قبل از مصرف این پماد با پزشک مشورت کنید
اگر سوختگی عمیق یا زیاد است، بدون مشورت با پزشک اصلا از این پماد استفاده نکنید
دارو را دقیقا طبق دستورالعملی که پزشک داده است، استفاده کنید
پماد آلفا تنها باید بر روی پوست استفاده شود. از استعمال آن اطراف دهان، چشم یا بینی، پرهیز کنید
اگر علائم شما پس از هفت روز درمان بهبود نیافت، با پزشک خود تماس بگیرید
قبل از مصرف دارو و بعد از آن، دست‌های خود را با آب و صابون به خوبی شستشو دهید
در صورتیکه حین استفاده از پماد آلفا مقداری از آن وارد چشم شد، چشم را با آب ولرم و خیلی آرام بشویید.
دارو را بیشتر از مقدار مورد نیاز، استعمال نکنید
فهرست تمامی داروهایی را که در حال استفاده از آن هستید (چه گیاهی و چه پزشکی) در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی از داروها میزان اثربخشی داروهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهند
برخی افراد ممکن است به این پماد، حساسیت نشان دهند. در صورت بروز سوزش یا خارش، مصرف آن را ادامه ندهید
اگر از پماد آلفا استفاده کرده‌اید، دیگرداروهای سوختگی را همزمان با آن استفاده نکنید
توصیه می‌شود طی درمان با این دارو غذاهایی مثل پیتزا، بادمجان، سیر، ترشی، سوسیس، کالباس، فلفل و ... را خیلی کم استفاده کنید
در صورت استفاده از این پماد برای رفع سوختگی پای نوزادان ناشی از ادرار، اگر بعد از ۴۸ ساعت هیچ علائمی از بهبودی حاصل نشد، باید با پزشک مشورت کنید
آغشته شدن پماد با خون در سطح زخم، اشکالی ندارد
توجه داشته باشید که پماد آلفا ممکن است بر روی لباس، رنگ باقی گذارد
منبع الودکتر
رفع جای سوختگی
سوالات مرتبط
ساختمان پزشکان
}