نکاتی معجزه آسا درباره سفیدکننده های دندان

خمیر دندان سفید کننده و شستشوی دندان ها این خمیردندان ها مانند پاک کننده هایی هستند که لکه های سطحی را از دندان های شما پاک می کنند . آنها ایمن و مقرون به صرفه هستند، اما اگر به دنبال درصد بالایی از سفیدی هستید شاید گزینه پاسخگویی نباشند.به هر حال بهتر است در صورت استفاده از این خمیر دندان ها با دندانپزشک خود مشورت نمایید،زیرا استفاده بیش از حد از خمیر دندان های سفید کننده موجب آسیب رسیدن به دندان ها می شود.

دندان های سفید و زیبا می تواند در زیبایی چهره اثری فوق العاده داشته باشد. تاثیر دندان سفید در زیبایی لبخند بر کسی پوشیده نیست.امروزه برای سفید نمودن دندان ها راه های زیادی وجود دارد.که گاها هزینه های زیادی را  نیز متحمل می شود.در ادامه این مطلب از الو دکتر به راه هایی پرداخته شده است که می توانید به آسانی و با هزینه های اندک  دندان های خود را سفید و درخشان نمایید.

سفید کردن دندان

. Matthew Messina،، مشاور یک انجمن دندانپزشکی آمریکایی می گوید :

رژیم شوک نوروزی !
azshanbe img

فرصت استثنایی کاهش وزن برای نوروز تنظیم رژیم اختصاصی با توجه به علایق غذایی و مزاح شما لاغری تضمینی و اصولی برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی دکمه زیر کلیک کنید

 شما می توانید برای سفید کردن دندان های خود با هزینه های ناچیز و آنچه که در دسترس قرار دارد دندان های خود را سفید و درخشان نمایید. در ادامه این راه حل ها را بخوانید:

  • خمیر دندانسفید کننده و شستشوی دندان هااین خمیردندان ها مانند پاک کننده هایی هستند که لکه های سطحی را از دندان هایشما پاک می کنند . آنها ایمن و مقرون به صرفه هستند، اما اگر به دنبال درصد بالایی از سفیدی هستید شاید گزینه پاسخگویی نباشند.به هر حال بهتر است در صورت استفاده از این خمیر دندان ها با دندانپزشک خود مشورت نمایید،زیرا استفاده بیش از حد از خمیر دندان های سفید کننده موجب آسیب رسیدن به دندان ها می شود.
  • نوار های سفید کننده: این نوار ها را باید برای مدت زمان مشخصی به سطح دندان های خود بزنید. پراکسید هیدروژن لکه ها را از بین می برد. به گفته مسینا این نوار ها تا پنج برابر دندان های شما را سفید و درخشان خواهد کرد.
  • جعبه های خانگی: ژل های قوی سفید کننده که می توانید در خانه مصرف کنید.عموما این جعبه ها را دندانپزشک به شما م یدهد.اما آنچنان که باید تاثیر گذار نیستند ،با این جال در سفید کردن دندان ها می توانند تا حدی موثر عمل کنند.

آیا کیت های سفید کننده دندان ایمن است؟

بسیاری از کیت های سفید کننده دندان از یک ماده سفید کننده مانند پراکسید استفاده می کنند. مطالعات نشان می دهد که فرایند این کیت ها ایمن است. اما برای اطمینان بهتر است از دندانپزشک خود بخواهید تا دندان های شما را برررسی کند تا ببینید آیا دندانهایتان به اندازه کافی سالم هستند یا خیر. مسیا می گوید: شما باید پیش از استفاده از این کیت ها اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی از قبیل پوسیدگی یا بیماری پریودنتال در دندان های شما وجود ندارد ،در این صورت می توانید از این کیت ها بدون نگرانی استفاده نمایید.

آیا سفید کننده های خانگی تاثیر دارند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت:  بستگی دارد. به گفته مسیا ، به طور کلی، دندان های زرد ،بیشتر از دندان های خاکستری و تیره سفید خواهند شد.همچنین دندان های ترمیم شده، روکشیا پر شده با این موارد تغییر رنگ نخواهند داشت و سفید نمی شوند.

عوارض جانبی  این سفید کننده ها چه هستند؟

این محصولات می توانند دندان های شما را حساس تر کنند. این اتفاق  زمانی می افتد که پراکسیده از طریق مینای دندان، که دندان شما را پوشانده است، نفوذ می کند. در بیشتر موارد این مشکل ایجاد نمی شود. اما اگر این کار را انجام دادید و لثه های شما دچار تغییر رنگ شد حتما و فورا به دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

چه زمانی می توانیم نتایج کار را ببینیم؟

به گفته مسیما حدودا یک هفته زمان می برد تا تغییر رنگ در دندان ها احساس شوند.بهتر است برای آنکه مطمئن شوید آیا سفید کننده ها برای دندان های شما موثر بوده است یا خیر،از دندان های خود پیش از استفاده و پس از یک هفته استفاده بگیرید تا بتوانید مقایسه کنید.اگر در این مقایسه تغییری در رنگ دندان های خود احساس نکردید این سفید کننده ها برای دندان شما موثر نبوده است و برای علت یابی آن می توانید ا دندانپزشک خود صحبت نمایید.

گاهی هم نیاز است این روش های را جند باره انجان دهید تا تاثیر آن را ببینید.به عنوان مثال ممکن است در استفاده اول از نوار های سفید کننده تغییری در دندان های شما ایجاد نشود اما پس از 10 بار استفاده تغییر رنگ را در دندان های خود ببینید.

نکاتی برای حفظ دندانهای سفید

مسلما شما وقت و پول صرف کرده اید تا لبخند خود را زیبا و دندان هایتان را روشن کنید. این نکات را دنبال کنید تا زیبایی آن را حفظ نمایید:

  • ترک سیگار توتون و تنباکو برای سلامتی شما لازم است ،اما  برای سفید ماندن دندان ها و تداوم سفیدی آن ها سیگار را کنار بگذارید.
  • از نوشیدن زیاد قهوه و چای و نوشیدنی هایی که برای دندان مضر است،دوری کنید.
  • دهان خود را سالم نگه دارید. دندان هایتان را حداقل دو بار در روز بشویید. از خمیر دندان سفید کننده استفاده کنید.
  • به دندانپزشک مراجعه نمایید و دندان های خود را دو بار در سال تمیز کنید تا به آنها کمک کنید سفید و سالم بمانند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ