بهترین غذاها برای ساختن عضله در مردان کدام است؟

امروزه عضله سازی و اندام عضلانی یکی از فاکتورهای زیبایی و در برخی موارد سلامتی برای مردان به شمار می رود و برای عضله سازی و یا بهبود بافت ماهیچه ها نیاز به مصرف مواد خوراکی مفید است که بتواند انرژی لازم برای عضله سازی را فراهم کند. تمرینات ورزشی بدون وجود رژیم های غذایی مفید و پر انرژی، به تنهایی نمی توانند سبب افزایش قدرت و سایز ماهیچه ها شوند. در ادامه این مطلب با بهترین مواد غذایی برای عضله سازی آشنا خواهیم شد.

بهترین غذاها برای ساختن عضله در مردان کدام است؟

عضله سازی و قوی کردن ماهیچه ها مدت ها قبل از رفتن به باشگاه شروع می شود. رشد و پرورش عضله ها نیازمند یک رژیم غذایی بر اساس نوشیدن مقدار زیادی از مایعات و خوردن غداهای مناسب و سرشار از انرژی همراه با اضافه وزن است. یک رژیم غذایی عالی سبب بهبود تمرینات و سوخت و ساز بدن و بهبود بافت ماهیچه ها می شود و به شما کمک می کند که به استایل دلخواه بدن خود برسید.

برنامه ی غذایی مناسب عضله سازی

میوه و سبزیجات

پایه و اساس همه ی رژیم های غذایی سالم را فیبر و ویتامین ها، مواد معدنی و مایعات تشکیل می دهند. سبزیجات حاوی مقدار کمی پروتئین هستند و مقدار زیادی فیبر دارند و برای عضله سازی بسیار مفیدند. 

لبنیات کم چرب

این مواد، پروتئین با کیفیت بالا، کربوهیدرات ها و ویتامین های ضروری مانند ویتامین D، پتاسیم و کلیسم را فراهم می کنند. متخصصان تغذیه در ورزش، مصرف شیر کاکائو را به عنوان یک نوشیدنی بهبود دهنده ی تمرینات توصیه می کنند. اگر شما به لاکتوز حساسیت دارید و نمی توانید آن را مصرف کنید، می توانید خوردن ماست را امتحان کنید.

گوشت بدون چربی

گوشت بدون چربی منبع خوبی از پروتئین، آهن برای انتقال اکسیژن به ماهیچه ها و اسیدهای آمینه از جمله لوسین است که به نظر محققان این ماده به عنوان یک عامل برای رشد عضلات است.

مرغ گوشتی تیره

این گوشت در مقایسه با گوشت سفید، 25% آهن بیشتر دارد و همچنین 3 برابر روی بیشتری برای فراهم کردن یک سیستم ایمنی سالم دارد.

تخم مرغ

محققان بر این باورند که تخم مرغ، حاوی تمام اسید آمینه های ضروری است. نیمی از پروتئین موجود در زرده همراه با سایر مواد غذایی مانند لوتئین، برای چشم بسیار مفید است.