راهکارهای زندگی همراه با سرطان پستان!

یکی از سرطان های رایج در زنان، سرطان متاستاتیک پستان است. این بیماری قابل درمان نیست، اما زنان مبتلا به آن طول عمر بیشتری دارند. درمان مختلفی برای جلوگیری از رشد و گسترش سرطان متاستاتیک پستان وجود دارد. در ادامه این مطلب با انواع روش های درمانی سرطان متاستاتیک پستان بیشتر آشنا خواهید شد.

راهکارهای زندگی همراه با سرطان پستان!

معمولا به شما گفته شده که سرطان پستان متاستاتیک (مرحله IV) بسیار زیاد است. این به این معنی است که سرطان شما به سایر قسمت های بدن شما گسترش یافته است. اگرچه درمانی برای این بیماری وجود ندارد، اما پزشک شما راه هایی برای کاهش رشد بیماری و همچنین کمک به حفظ کیفیت زندگی شما، به شما پیشنهاد می کند و به لطف درمان های جدید، افرادی که به این بیماری گرفتاری هستند، نسبت به سال های قبل عمر طولانی تری دارند.

برا مدیریت بین درمان و زندگی بر اساس شرایط ویژه ی خود، لازم است در مورد این بیماری و شرایط آن، بیشتر یاد بگیرید.

تفاوت درمان سرطان متاستاتیک پستان

زمانیکه شما مبتلا به سرطان متاستاتیک پستان در مرحله ی اولیه هستید، درمان بیماری شما بر روی بهبود و جلوگیری از بازگشت سرطان شما متمرکز است. زمانیکه این بیماری به مرحله IV می رسد، هدف از درمان بیماری این است که تا زمانیکه ممکن است رشد بیماری را با کمترین عوارض جانبی و درد، کاهش دهند.

به عنوان بهبود درمان های پزشکی، متخصصان و کارشناسان امیدوار هستند که روزی فرا رسد که به درمان این بیماری مانند بیماری دیابت و یا سایر شرایط مداوم مزمن که پزشکان برای چندین سال می توانند مدیریت کنند، برسند.

درمان های بیماری سرطان متاستاتیک پستان

گزینه هایی که پزشک برای شما توصیه می کند به عوامل زیر بستگی دارد:

  • سرطان در کجای بدن شما وجود دارد؟
  • نوع سلول های سرطانی شما چیست؟
  • علائم بیماری در بدن شما چگونه است؟
  • درمان های سرطان پستان که در گذشته انجام داده اید
  • وضعیت سلامتی و سن شما چگونه است؟
  • اولویت های شما کدام است؟