راهکارهایی برای کاهش دردهای میگرنی

سردرد های میگرنی از جمله دردهای آزاردهنده ای است که می تواند همه ی جنبه های زندگی را تحت الشعاع قرار می دهد. برای کاهش این دردها راهکارهای زیادی ارائه شده است. در ادامه این مطلب با روش هایی که شما می توانید با استفاده از آنها دردهای میگرنی خود را کاهش دهید، بیشتر آشنا خواهیم شد.

راهکارهایی برای کاهش دردهای میگرنی

دردهای میگرنی یکی از رایجترین انواع سردردها است. این درد در قسمت هایی مانند پیشانی، اطراف چشم و یا پشت سر ممکن است احساس شود. اما درد میگرنی بیشتر در یک طرف از سر است. حمله های میگرنی ممکن است باعث ایجاد درد شدیدی در ناحیه سر شود و این درد ساعت ها و یا روزها طول بکشد. برای کاهش سردرد های میگرنی راه کارهای زیر ارائه شده است.

خوابیدن در تاریکی

آیا نور و روشنایی سبب تشدید درد شما می شود؟ شما ممکن است یکی از افراد مبتلا به میگرن باشید که به نور حساسیت دارید که به این حالت فوتوفوبیا (نور گریزی) گفته می شود. اگر شما نمی توانید در محیطی با روشنایی زیاد قرار بگیرید، می توانید با کشیدن پرده ها و خاموش کردن لامپ ها محیط اطراف خود را تاریک نگه دارید و یا می توانید از عینک آفتابی در خانه استفاده کنید.

داشتن یک برنامه ی منظم برای زندگی

داشتن یک برنامه ی منظم برای زندگی بسیار کلیدی است. یک برنامه ی منظم برای رفتن به تختخواب و بیدار شدن از خواب داشته باشید. به طور منظم ورزش کنید و همچنین زمان های معینی برای خوردن وعده های غذایی و میان وعده ها انتخاب کنید. ثبات و پایداری در برنامه های روزانه باعث کاهش حملات میگرنی می شود.

کاهش استرس و اضطراب

استرس و اضطراب یکی از بزرگترین عوامل برای ایجاد دردهای میگرنی است. بنابراین هدف خود را بر روی تقویت آرامش در زندگی، قرار دهید. شما می توانید برنامه های خود را بدون تغییر دنبال کنید اما وقت های نیز برای چیزهایی که از آن ها لذت می برید اختصاص دهید. اگر شما در طول هفته فقط بر روی کارتان تاکید داشته باشید و آخر هفته استراحت کنید، این تغییر می تواند باعث سردردهای میگرنی شود.

کم کردن استفاده از عطرها

شما می توانید به جای استفاده از عطرها و رایحه هایی که موجب ایجاد سردردهای میگرنی می شوند، رایحه های آرامش بخش دیگر مانند نعناع و یا قهوه را به کار ببرید. استفاده از رایحه های جایگزین می تواند به طور شگفت آوری حمله های میگرنی که به دلیل بوییدن عطرها به وجود می آید را کاهش دهد.

درمان آروماتراپی

برخی از بوها و رایحه ها می توانند به درمان سردرد های خفیف، کمک کنند. نعناع بیابانی ممکن است احساس درد را در شما کاهش دهد و همچنین اسطوخودوس ممکن است در کاهش اضطراب شما موثر باشد. شما می توانید روغن این مواد را بر روی مچ دست خود بمالید و بو کنید.

بالا بردن حرارت بدن

کمپرس گرم، یک دوش بخار و یا خیس خوردن در آب گرم می تواند تنش و گرفتگی عضلات که موجب درد میگرن شما شده است را از بین ببرد.

کمپرس سرد

شما می توانید برای کاهش دردهای میگرنی خود یک روش دیگری انتخاب کنید و کمپرس سرد را امتحان کنید. برخی مطالعات نشان می دهند که بستن گردن با یک حوله سرد هنگامی که میگرن دارید، می تواند سر درد شما را کم کند. کارشناسان دلیل این امر را نمی دانند. احتمالا خنک کردن خونی که به مغز شما جریان می یابد، می تواند تورم و درد شما را از بین ببرد.