انواع مشکلات چشمی را بشناسید/2

چشم از مهمترین و تاثیر گذارترین عضوهای بدن است که بسیار حساس است. برخی از مشکلات چشمی می تواند جدی و خطرناک باشد و نیاز به مراقبت های پزشکی داشته باشد. لازم است که شما انواع مشکلات چشمی را بشناسید و در صورت بروز آنها به پزشک مراجعه کنید. در ادامه این مطلب شما را با انواع مشکلات چشمی آشنا خواهیم کرد.

انواع مشکلات چشمی را بشناسید/2

بعضی از مشکلات چشمی ممکن است جزئی باشد و نیاز به اصلاح نداشته باشد اما بعضی دیگر از مشکلات ممکن است جدی باشد و نیاز به مراقبت های پزشکی داشته باشد. در این مطلب شما را با انواع مشکلات چشمی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

آب سیاه

شما نمی توانید آب سیاه چشم را احساس کنید، اما این بیماری عصب بینایی شما را ضایع و تحلیل می کند و تا زمانی که دید مرکزی خود را از دست ندهید، ممکن است که هیچ نشانه ای نداشته باشد. به همین دلیل هر سال و یا هر 2 سال یکبار نیاز به آزمایش و تست چشم خود دارید به ویژه بعد از سن 40 سالگی این امر اهمیت بیشتر اهمیت می یابد. پزشکان با استفاده از دارو و یا جراحی می توانند آب سیاه چشم را درمان کنند.

چه اتفاقی در آب سیاه چشم می افتد

چشم شما از مایع پر شده است. گاهی اوقات چشم بیش از حد این مایع را تولید می کند و فشار داخل چشم شما افزایش می یابد. این می تواند به اعصاب بینایی شما که بسته ای از فیبرهای عصبی است و اطلاعات را به مغز شما منتقل می کند، آسیب برساند. اگر آب سیاه چشم درمان نشود ممکن است منجر به کوری دائمی شود.

بیماری رتینوپاتی دیابتی

دیابت نوع 1 و نوع 2 می تواند می تواند سبب از دست دادن جزئی دید و نابینایی، همانطور که در شکل نشان داده شده، شود. این آسیب، رگ های خونی کوچک در شبکیه شما را درگیر می کند. این بیماری چشمی اغلب می تواند درمان شود، اما منتظر علائم آن نباشید. با داشتن علائمی مانند تاری دید، وجود لکه ها و سایه ها در دید و درد را دارید، بیماری ممکن است شدید باشد. اگر شما مبتلا به دیابت هستید، هر سال آزمایش چشم را انجام دهید اما بهترین پیشگیری از این مشکل چشم، این است که قند خون را به طور مرتب چک کنید.

چه اتفاقی در بیماری رتینوپاتی دیابتی می افتد

سطوح بالای قند خون سبب آسیب رساندن به رگ های خونی کوچک شبکیه چشم می شود. آنها می توانند متورم و پاره شوند و مایع چشم به بیرون نشت کند. گاهی اوقات ده ها عدد عروق خونی جدید به صورت غیر طبیعی رشد می کنند. این رگ ها شکننده هستند و به آسانی پاره می شوند. با گذشت زمان، همه ی اینها می توانند به شبکیه چشم آسیب برسانند و باعث ایجاد تاری در دید، نقاط کور و یا نابینایی شوند.

آب مروارید

در سن 80 سالگی ممکن است بیش از نیمی از ما آب مروارید و یا لنز ابری داشته باشیم. در این حالت دید شما به آرامی تار می شود و در خواندن، رانندگی و دید در شب دچار مشکل می شوید. دیابت، سیگار و یا قرار گرفتن طولانی مدت در مقابل نور خورشید ریسک ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. برای درمان این بیماری چشم، باید عمل جراحی انجام شود.