کاهش چربی و کلسترول در ایام تعطیلات

toranj
در ایام تعطیلات افزایش چربی و اضافه وزن می تواند غیر قابل کنترل شود اما در ادامه راهکارهای خوبی ارائه شده است.

به گزارش الودکتر: وقتی شما چربی و کلسترول بالایی دارید مطمینا باید از غذاهایی استفاده کنید که شاید از انها لذت کمتری می برید اما خوب است بدانید که انها سالم ترین غذاها هستند که اگر زودتر از انها استفاده می کردید دچار این محدودیت های غذایی نیز نمی شدید.

تعطیلات تابستان و بهار پر از جشن های سرگرم کننده و بله، پر از غذاهایی است که برای اکثر افراد مخصوصا افراد دارای کلسترول بالا مضر است. در طی تعطیلات، ما تمایل داریم که به خودمان استراحت غذایی دهیم یعنی برخلاف رژیم مان عمل کنیم و این بدترین چیزی است که می توانید انجام دهید، اگر وضعیتی مثل بیماری های قلب، کلسترول بالا یا مشکلات فشار خون دارید باید بیشتر مراقب خوراک و تغذیه خود در ایام تعطیلات باشید.

رژیم شوک نوروزی !
azshanbe img

فرصت استثنایی کاهش وزن برای نوروز تنظیم رژیم اختصاصی با توجه به علایق غذایی و مزاح شما لاغری تضمینی و اصولی برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی دکمه زیر کلیک کنید

ممکن است به خودتان بگویید همین چند روز تعطیلی است اما در یک ماه  می توانید همه چیزهای اشتباه را در یک لحظه بخورید و فشار زیادی را روی بدن خود قرار دهید.

اگر چه غذاهایی که دارای کالری زیاد و چربی اشباع هستند و می توانند کلسترول را افزایش دهند، بسیار آسان و قابل دسترس هستند اما بیماری های ناشی از انها نیز به اسانی به دست می آیند و به سختی درمان می شوند.  اگر در تلاش برای جلوگیری از افزایش وزن، کاهش فشار خون، محدود کردن چربی های اشباع شده و یا کاهش میزان کلسترول خود هستید چند تغییر کوچک را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که در تعطیلات سالم هستید.

در طول تعطیلات هوشمندانه بخورید

دستورالعمل های تغذیه سالم را دنبال کنید: صبحانه بخورید؛ وعده های غذا را از بین نبرید، بسیاری از مایعات بدون کالری بنوشید. یک متخصص تغذیه قلب و عروق نویسنده کتاب: “10 مرحله ساده برای کاهش کلسترول شما در 4 هفته – بدون داروهای تجویزی “می گوید:” در طول تعطیلات این فرمول را به خاطر بسپارید: خوردن غذاهای کم، مکرر و سبک تر در خانه. ” یعنی بهتر است در خانه غذاهای سالم و خانگی را در وعده های پر تکرار و هر بار به میزان کم میل کنید.

تنقلات سالم مانند میوه ها، سبزیجات و ماست بدون چربی میل کنید. هرگزبه خودتان گرسنگی ندهید اما قرار هم نیست با کیک و شیرینی خودتان را سیر کنید چرا که خوب می دانید انها سیری کاذب به شما می دهند.

قبل از مهمانی یک وعده کوچک بخورید

قبل از حضور در یک مهمانی یک میان وعده سالم داشته باشید. سعی کنید سبزیجات  یا یک لیوان آب گوجه فرنگی و چند آجیل بخورید. حتی می توانید این مواد را با خود به مهمانی ببرید تا از رژیم سالم خود دور نمانید.

وقتی که کلسترول بالا دارید، پنیر را حذف کنید

با این حال، اگر شما در کاهش فشار خون خود یا در رژیم غذایی برای کاهش کلسترول جدی هستید، انتخاب های متفکرانه بسیار مهم است. Joan Salge Blake، RD، یک استاد دانشکده دانشکده بهداشت و توانبخشی Sargent University of Boston می گوید: ” فقط پنیر را تماشا کنید.” بلیک می گوید: “پنیر منبع چربی اشباع  است که برای قلب یک خوراک ناسالم  محسوب می شود .”

همچنین از غذاهای سرخ شده، اردک، غاز، چای و پوست از مرغ و بوقلمون استفاده نکنید – اینها سرشار از چربی های اشباع شده هستند . جایگزین های سالم تر عبارتند از آجیل با فیبر بالاکه می تواند در کاهش کلسترول کمک کنند. مقدار زیادی از سبزیجات را انتخاب کنید.

ورزش را به طور مداوم در تعطیلات انجام دهید

درست است که کار کردن در طول روز می تواند باعث عرق کردن  کالری سوزی شود، اما ورزش  به افزایش HDL  کلسترول خوب، که کمک می کند تا به سلامت قلب شما کمک می کند.

حتی زمانی که در تعطیلات مشغول هستید، تمرینات را به عنوان بخشی از برنامه خود برای کاهش کلسترول کلی بدن خود در نظر بگیرید. ورزش منظم می تواند به جبران افزایش وزن از کالری اضافی که در ایام تعطیلات بدست اوردید، کمک کند. اگر می دانید که قرار است به مهمانی بروید که غذای بیشتری خواهید خورد حتما در همان هفته یک ساعت به تمرینات ورزشی خود اضافه کنید.

کاهش استرس در طول تعطیلات

استرس افراد را به خوردن غذا تشویق می کند که غالبا غذاهای غنی از چربی اشباع شده یا شکر اضافه شده هستند که می تواند قلب را تحت تاثیر قرار دهند.

 استرس بالا باعث آزاد شدن هورمون ها در بدن می شود که می تواند سطح کلسترول را افزایش دهد. استرس می تواند سطح کلسترول را افزایش دهد و، همانطور که همه ما می دانیم، تعطیلات می تواند یک زمان استرس زا باشد.

ورزش می تواند به کاهش استرس کمک کند، یوگا و یا پیاده روی به آرامش ذهن کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که از لحاظ جسمی و ذهنی از خودتان مراقبت می کنید.

منبع: الودکتر

اگر فشار خون بالا دارید این کارها را انجام دهید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ