اضافه کردن کره به قهوه و مزایا و معایب آن

قهوه یکی از نوشیدنی های پرطفدار در جهان است. هر فرد قهوه را به روش مخصوص خود دم می کند و یکی از این روش های جدید اضافه کردن کره به قهوه است. در ادامه به طرز تهیه و مزایا و معایب قهوه ی کره دار خواهیم پرداخت.

اضافه کردن کره به قهوه و مزایا و معایب آن

کره راه خود را به فنجان های قهوه برای خواص چربی سوزی و مزایای بارز ذهنی، پیدا کرده است. با وجود این، بسیاری از مصرف کنندگان قهوه بر این باورند که این روشی غیر سنتی است. ممکن است که شما از مزایای سلامتی اضافه کردن کره به قهوه تعجب کنید، همچنین احتمال دارد که این فقط یک ادعای دروغین باشد.

در این مقاله اطلاعاتی مبنی برمزایای سلامتی و خطرات افزودن کره به قهوه فراهم شده است. بنابراین، شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آن را امتحان کنید یا خیر.

قهوه ی کره دار در مقابل قهوه ی ضد گلوله

قهوه ی حاوی کره یک نوشیدنی است که شامل قهوه دم کرده، کره بدن نمک و تری گلیسرید زنجیره- متوسط است و به راحتی قابل هضم می باشد. این شبیه قهوه ی ضد گلوله است که توسط یک کارآفرین به نام دیو آسپری گسترش پیدا کرده است. قهوه ی ضد گلوله ی آسپری، از نوع خاصی از دانه های قهوه، مایعی حاوی مقادیر بالای تری گلیسرید زنجیره- متوسط و چاودار و کره بدون نمک، استفاده می کند.

قهوه ی حاوی کره نوعی از قهوه ی ضد گلوله ست که نیاز به دانه های قهوه مخصوص یا روغن تری گلیسرید زنجیره متوسط ندارد. در واقع، هر قهوه ی حاوی کره بدون نمک و روغن نارگیل که یک منبع خوب از تری گلیسرید زنجیره متوسط است، جواب خواهد داد. قهوه ی حاوی کره معمولا توسط افرادی که رژیم غذایی کتو را دنبال می کنند، استفاه می شود. زیرا این نوع قهوه چربی زیاد و کربوهیدرات کمی دارد.

در اینجا به نحوه ی ساخت قهوه ی حاوی کره اشاره شده است:

 1. در حدود یک فنجان قهوه دم کنید (237 تا 355 میلی لیتر).
 2. 2.      1-2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل به آن اضافه کنید.
 3. 3.      1-2 قاشق غذاخوری کره ی بدون نمک یا روغن آب کرده به آن اضافه کنید.
 4. تمام این مواد را به مدت 20-30 ثانیه در مخلوط کن میکس کنید تا زمانی که به شکل یک لات فوم مانند درآید.

محتوای قهوه ی حاوی کره

یک فنجان استاندارد قهوه را با 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و کره ی بدون نمک، شامل:

 • کالری: 445
 • کربوهیدرات: 0 گرم
 • کل چربی: 50 گرم
 • پروتئین: 0گرم
 • فیبر: 0 گرم
 • سدیم: 9 درصد از مصرف روزانه ی مورد نیاز
 • ویتامین A: 20 درصد از مصرف روزانه ی مورد نیاز

تقریبا 85 درصد از چربی موجود در قهوه ی حاوی کره، چربی اشباع شده است.

اگرچه برخی از مطالعات چربی های اشباع شده را با افزایش فاکتورهای خطر بیماری قلبی مانند کلسترول "بد" مرتبط می دانند، اما تحقیقات نشان می دهد که چربی های اشباع شده به طور مستقیم به بیماری قلبی منجر نمی شود. با این وجود، مقدار چربی اشباع شده در قهوه ی حاوی کره برای تنها یک بار مصرف، مقدار بالایی است.

تحقیقات نشان می دهد که جایگزینی برخی از چربی های اشباع شده در رژیم غذایی با چربی های غیر اشباع، می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد. غذاهایی که حاوی چربی های اشباع نشده هستند، شامل آجیل، دانه ها و ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا، ماهی خال خالی و شاه ماهی یا تن هستند.

علاوه بر محتوای سرشار از چربی، قهوه ی حاوی کره سرشار مواد مهمی مانند ویتامین A است. ویتامین A یک ویتامین محلول در چربی است که برای سلامت پوست، عملکرد ایمنی و بینایی ضروری است. قهوه ی کره دار حاوی مقدار کمی از کلسیم، ویتامین K و E و b است، به همین دلیل این نوشیدنی منبع خوبی از این مواد نیست.

افسانه ها در مقابل حقایق

بسیاری از مردم ادعا می کنند که قهوه ی کره دار انرژی پایداری را تامین می کند، حضور ذهن را بالا می برد و از طریق سوزاندن چربی گرسنگی را کاهش می دهد. همچنین، در حالی که هیچ مدرکی برای اثبات اینکه قهوه ی حاوی کره می تواند به شما در رسیدن به یک حالت کتوز سریعتر، کمک کند، می تواند سوخت اضافی را به شکل کتوز ها برای کسانی که در کتوز هستند فراهم کند.