استئوآرتریت انگشت شست پا، علائم و درمان های آن

parya
استئوآرتریت انگشت شست پا از مشکلات رایجی است که سبب درد و ناراحتی در انگشتان پا می شود. این بیماری در صورت عدم درمان، مشکلات زیادی ایجاد می کند. در ادامه با این بیماری، علائم و نشانه های آن آشنا می شویم.

استئوآرتریت شایعترین نوع آرتروز است و می تواند مفصل های بدن را تحت تاثیر قرار دهد. زمانیکه غضروف در مفاصل از بین می روند، استخوان ها در مقابل یگدیگر قرا می گیرند و بر روی هم ساییده می شوند. این سبب تورم و درد در مفصل می شود و می تواند توانایی حرکتی شما را محدود کند. استئوآرتریت معمولا به آرامی شروع می شود اما در طول زمان بدتر می شود. انگشت شست پا که به عوان اولین مفصل متاتارسوفالنژال شناخته می شود، محل رایجی برای استئوآرتریت است.

علائم استئوآرتریت در انگشتان پا چیست؟

حتی در مراحل اولیه بیماری، استئوآرتریت در انگشت شست پا می تواند باعث حساسیت، ناراحتی و درد مفاصل شود. شما همچنین ممکن است احساس ناراحتی یا درد را در سایر انگشتان و قوزک پای خود به هنگام راه رفتن، داشته باشید. با گذشت زمان، حتی ممکن است احساس سوزش نیز به آن اضافه شود. استئوآرتریت انگشت شست پا ممکن است پس از نشستن برای مدت زمان طولانی و یا به هنگام بیدار شدن در صبح، باعث ایجاد درد شود.