رعایت موارد ضروری برای خوابیدن به پشت

parya
از بهترین حالت های خوابیدن، خوابیدن به پشت است، زیرا به سیستم گوارشی فشار وارد نمی شود. همچنین به پشت خوابیدن مزایای دیگری نیز دارد. در ادامه به موارد ضروری در هنگام خوابیدن به پشت اشاره شده است.

آیا خوابیدن به پشت، بهترین حالت خوابیدن از میان همه ی حالت ها است؟ احتمالا. این واقعا به بدن شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر شما باردار باشید، دراز کشیدن به پشت ممکن است سبب ایجاد فشار و ناراحتی بیشتر بر شکم شما می شود. همچنین اگر مبتلا به آپنه ی خواب و کمر درد هستید، خوابیدن به پشت احتمالا یکی از حالت هایی است که از شما خواسته می شود به طور کامل از آن اجتناب کنید. اما قبل از اینکه برای پرهیز از خوابیدن به پشت تلاش کنید، همه چیز را در نظر بگیرید، هر چیز کوچکی که ممکن است از خوابیدن به سمت صورت جلوگیری کند.

پس از همه ی این ها، خوابیدن به پشت دارای مزایای بسیاری است، از جمله:

  • ستون فقرات شما را هموار می کند
  • سردرد تنشی را کاهش می دهد
  • با کاهش فشار و تراکم، به شرایط مزمن کمک می کند
  • تسکین دهنده ی سینوسی است
  • از ایجاد چین و چروک و تحریک پوست جلوگیری می کند

علاوه بر این، موارد زیادی وجود دارند که خوابیدن به پشت را نسبت به خوابیدن به پهلو، برتری می دهد. در اینجا به مواردی که باید هنگام خوابیدن به پشت رعایت کنید، اشاره شده است. 

ازیک تشک سفت برای خوابیدن به پشت استفاده کنید

در صورتی که بر روی یک تشک خیلی نرم دراز بکشید، داخل تشک فرو خواهید رفت و ستون فقرات شما در موقعیت غیر طبیعی قرار خواهد گرفت. با خوابیدن بر روی این تشک بدن شما آزادی کمتری برای حرکت داشته و همچنین منجر به عرق کردن شما خواهد شد. با خوابیدن بر روی تشک نرم ماهیچه های شما به طور مداوم در حال فعالیت خواهند بود تا بدن شما را در وضعیت ثابت و ایمن نگه دارند. به علت فعالیت ماهیچه ها در تمام طول شب، در ابتدای صبح شما احساس خستگی خواهید کرد و در صورتی که درد کمر داشته باشید به علت قرار نگرفتن ستون فقرات در راستای استاندارد، ممکن است در ابتدای صبح درد بیشتری را احساس کنید. به همین دلیل، بهتر است که از یک تشک نسبتا سفت برای خوابیدن به پشت استفاده کنید.  

از یک بالش مناسب برای حمایت از گردن استفاده کنید

از یک بالش مناسب برای به پشت خوابیدن استفاده کنید زیرا اگر سر شما بیش از حد بلند باشد، ممکن است تلاش شما برای یک خواب راحت را از بین ببرد. به جای اینکه یک چیز خوب خریداری کنید، مطمئن شوید که محیط خواب شما با هم هماهنگ هستند. به عنوان مثال، اگر شما پول کافی برای خریدن یک بالش و یا تشک گران قیمت ندارید، شما به بالش تجملی نیاز ندارید. استفاده از یک حوله می تواند این کار را برای شما انجام دهد.