بهترین روغن های گیاهی برای درمان آکنه را بشناسید!

parya
از روش های درمان آکنه، استفاده از روغن های گیاهی است. برخی از اسانس های گیاهی دارای خواص ضد باکتریایی هستند و آکنه را درمان می کنند. در ادامه به بهترین روغن های گیاهی برای درمان آکنه، اشاره شده است.

اگر شما آکنه دارید و به دنبال جایگزینی برای داروهای ضد آکنه و روش های دارویی درمان آن هستید، ممکن است روغن های گیاهی انتخاب مناسبی برای شما باشد. روغن های گیاهی شامل استخراج مواد شیمیایی گیاهان هستند که توسط عبور دادن بخار از میان قسمت های مختلف گیاهان تهیه می شوند، از جمله:

  • ساقه ها
  • ریشه ها
  • برگها
  • دانه
  • گل ها

عصاره گیاهان سابقه ی طولانی مدتی در طب سنتی در میان مردم دارد. همچنین فواید آنها در داروهای مدرن نیز مورد تحقیق قرار گرفته اند. این شامل از بین بردن باکتری ها، که یکی از علل اصلی ایجاد آکنه است، می باشد. در حالی که بسیاری از مردم اعلام کرده اند که اسانس های گیاهی می توانند به درمان آکنه کمک کنند، اما مطالعات اندکی برای حمایت از این ادعا انجام شده است. در حالی که شواهد کافی برای توصیه به استفاده از روغن های گیاهی برای درمان آکنه وجود ندارد، استفاده از آنها به طور کلی ایمن هستند و شما ممکن است نتایج مثبت آنها را مشاهده کنید.

لازم است توجه داشته باشید که اگر علائمی از تحریک و یا حساسیت پوست دارید، استفاده از این روغن ها را متوقف کنید.

چه چیزی سبب ایجاد آکنه می شود؟

آکنه زمانی شروع می شود که لایه ها و روغن پوست (سبوم) منافذ پوست را مسدود کنند. منافذ مسدود شده محیط مناسبی برای باکتری ها، به ویژه باکتری های آکنه ی پروپیونی باکتریوم است که سبب ایجاد جوش و آکنه می شود. استفاده از ماده ای موضعی، که عاملی برای کشتن باکتری های روی پوست شما است، یکی از روش های درمانی مورد استفاده برای آکنه می باشد. برخی از روغن های گیاهی می توانند باکتری های روی پوست را از بین ببرند. یکی از تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده است که موثرترین ضد باکتری آکنه ی پروپیونی باکتریوم شامل موارد زیر است:

  • آویشن
  • دارچین
  • گل سرخ
  • رزماری

آویشن

در آشپزخانه ی شما، آویشن یکی از گیاهانی است که اغلب برای افزودن به سس مایونز و سیب زمینی پخته شده، استفاده می شود. اما در آزمایشگاه، نشان داده شده که آویشن در مبارزه با باکتری هایی که سبب ایجاد آکنه می شوند، موثر است. همچنین مشخص شده است که آویشن برای کشتن باکتری هایی که باعث ایجاد عفونت چشم می شوند، بسیار موثر است. با این حال، مراقب باشد که هرگز آویشن را داخل چشم نریزید.

رزماری

در تحقیقات آزمایشگاهی مشخص شده است که رزماری به باکتری آکنه ی پروپیونی باکتریوم آسیب می زند. همچنین تحقیقات علوم غذایی اثر مثبت رزمای را در جلوگیری از رشد قارچ در طول برداشت و بسته بندی مواد غذایی، نشان داده اند.