گام های اساسی مراقبت از پوست پس از بیدار شدن در صبح

parya
پوست یکی از بخش های حساس بدن است که نیاز به مراقبت های روزانه دارد. مراحل اولیه این مراقبت ها بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب شروع می شود. در ادامه به مراقبت های اساسی در هنگام صبح اشاره شده است.

در این مطلب به دستورات و راهنمایی های لازم در صورت استفاده از محصولات مراقبت از پوست، اشاره شده است. شما می توانید برای به حداکثر رساندن اثر این محصولات مراقبت از پوست، این دستورالعمل ها را به کار گیرید و از آنها بهره مند شوید. 

در هنگام صبح چه چیزی باید مصرف کنید؟

مراقبت پوست صبحگاهی، همگی در مورد پیشگیری و حفاظت هستند. در این زمان صورت شما در معرض محیط بیرون قرار دارد، بنابراین گام های لازم مراقبت از پوست شامل استفاده از مرطوب کننده ها و درمان های پوست است.  

گام 1: پاک کننده های روغنی

پاک کننده ی روغنی چیست: پاک کننده ها به دو صورت: بر پایه ی روغن و بر پایه ی آب تهیه شده اند. پاک کننده های روغنی برای حل کردن روغن های تولید شده توسط پوست شما در نظر گرفته شده اند.

روش استفاده از آنها: برخی از پاک کننده های روغنی برای استفاده ی پوست مرطوب و برخی دیگر برای پوست خشک طراحی شده اند. بنابراین، قبل ازاستفاده از پاک کننده ها برای مراقبت از پوست، لازم است دستورالعمل های آنها را مطالعه کنید. صورت خود را با مقداری از آن ماساژ دهید و سپس با آب کاملا شستشو دهید و آن را با یک حوله ی تمیز خشک کنید.

از این مرحله صرف نظر کنید اگر: اگر پاک کننده ی شما به جای مخلوط روغن و سورفکتانت ها و امولسیفایر ها، تنها حاوی روغن است و شما پوست چرب یا مختلط دارید، برای جلوگیری از افزایش میزان چربی پوست، از این مرحله صرف نظر کنید.

این محصولات را امتحان کنید: روغن تصفیه شده زنبور عسل همراه با روغن نارگیل و آرگان، یک آبرسان فوق العاده و ملایم است. همچنین روغن زیتون نیز یک روغن تمیز کننده ی مناسب برای تمام انواع پوست ها است.

گام 2: پاک کننده های بر پایه ی آب

پاک کننده ی آبی چیست: این محصولات مراقبت از پوست حاوی سورفکتانت ها هستند. سورفکتانت ها به مواد تشکیل دهنده ای هستند که به آب اجازه می دهند که عرق و گرد و خاک روص صورت را از بین ببرد. آنها همچنین می توانند روغن های ناشی از پاک کننده های روغنی را نیز از بین ببرند.

روش استفاده از آنها: این پاک کننده را بر روی پوست مرطوب ماساژ دهید و قبل از خشک شدن با آب بشویید.

از این مرحله صرف نظر کنید اگر: اگر شما نمی خواهید دو بار صورت خود را پاک کنید و یا پاک کننده های روغنی حاوی سورفکتانت ها می توانند به اندازه ی کافی گرد و خاک را از روی پوست شما حذف کنند.

این محصولات را امتحان کنید: برای تجربه تسکین دهنده های بدون روغن، پاک کننده ی La Roche-Posay's Micellar برای پوست های حساس بسیار مناسب است. همچنین ژل پاک کننده ی صبحگاهی با pH پایین COSRX نیز برای استفاده ی صبحگاهی طراحی شده است، اما بهتر است پس از تمیز کردن اولیه استفاده شود.

گام 3: تونر یا جمع کننده

تونر چیست: تونر ها به منظور پرکردن پوست از طریق هیدراتاسیون و حذف سلول های مرده و خاک، پس از تمیز کردن صورت طراحی شده است. تونر یک محصول مراقبت از پوست مبتنی بر الکل است که برای مقابله با روغن اضافی مورد استفاده قرار می گیرد.

روش استفاده از آن: پس از تمیز کردن پوست، تونر را به طور مستقیم بر روی پوست بزنید و یا پنبه را به آن آغشته کنید و به صورت ضربه بزنید.

از این مرحله صرف نظر کنید اگر: اگر شما پوست خشکی دارید، بهتر است از این مرحله صرف نظر کنید.