مزایای معجزه آسای آب پیاز برای موها

آب پیاز یکی از درمان های خانگی سالم و مفید برای موها و کمک به رشد آنها است. بر اساس تحقیقات ثابت شده است که آب پیاز مزایا و خواص شگفت آوری برای موها دارد. در این مطلب به برخی از این مزایا اشاره شده است.

مزایای معجزه آسای آب پیاز برای موها

آب پیاز یک درمان شناخته شده و محبوب برای سلامتی مو، به ویژه برای درمان ریزش مو است و دهه هاست که آب پیاز به عنوان درمان ها خانگی مو، مورد استفاده قرار گرفته است. شما می توانید از آب پیاز برای حفظ سلامت و مراقبت از موهای خود استفاده کنید و مزایای آن بهره مند شوید.

مزایای استفاده از آب پیاز برای موها

 در برخی از موارد، آب پیاز ممکن است برای ریزش مو مفید باشد. همچنین می تواند درخشندگی و براقی موهای شما را برگرداند. آب پیاز می تواند از سفید شدن موها جلوگیری کند و ریزش مو را درمان کند. در اینجا به برخی از مزایای آب پیاز در مراقبت از موها، اشاره شده است:

 • درمان آلوپسیا
 • درمان خارش، خشکی و یا التهاب پوست سر
 • ریزش مو
 • شوره سر
 • درمان موهای کم پشت
 • موهای خشک یا شکننده
 • سفیدی موها
 • عفونت پوست سر

آیا آب پیاز برای درمان ریزش مو موثر است؟

تحقیقات علمی نشان می دهد که دلایل زیادی برای تاثیر آب پیاز بر ریزش مو وجود دارد. به عنوان مثال، پیاز سرشار از عنصر سولفور است که بدن به آن نیاز دارد. سولفور در آمینو اسیدها که اجزای پروتئین و به ویژه کراتین هستند، یافت می شود و برای رشد قوی مو مورد نیاز است. زمانیکه آب پیاز به پوست و موی سر اضافه می شود، می تواند مقدار زیادی گوگرد اضافی را برای ضخیم و قوی شدن موها، در اختیار آنها قرار دهد. بنابراین، می تواند از ریزش مو جلوگیری کند و سبب افزایش رشد آنها شود. سولفور موجود در پیاز همچنین ممکن است به تولید کلاژن بیشتر کمک کند. کلاژن به نوبه ی خود به تولید سلول های سالم پوست و رشد مو کمک می کند. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که پیاز ممکن است گردش خون را در پوست سر افزایش دهد. استفاده از آب پیاز برای مو، می تواند خون را به فولیکول های مو برساند و سبب افزایش رشد آنها شود.

در مطالعه ای که در سال 2002 انجام شد، نشان داده شد که رشد مو در افرادی که از آب پیاز استفاده می کنند، نسبت به سایر افراد، بیشتر است و این مزیت ظاهرا در مردان بیشتر از زنان است. علاوه بر این، بسیاری از مطالعات و بررسی های اخیر در مورد درمان های طبیعی ریزش مو، به تاثیر مثبت آب پیاز اشاره کرده اند.

روش استفاده از آب پیاز برای موها

بسیاری از مردم از روش های ساده ی درمان های خانگی در مورد استفاده از آب پیاز برای مو استفاده می کنند. برخی از مردم ممکن است به دلیل بوی قوی و ناخوشایند پیاز، از به کاربردن آن برای موهای خود پرهیز کنند. به همین دلیل، دستور العمل های ساده ای برای کمک به بوی بد پیاز توصیه شده است. برای افرادی که می خواهند از آب پیاز برای بهبود سلامت مو و یا افزایش رشد مجدد مو استفاده کنند، می توانند از گام های زیر استفاده کنند:

 1. تقریبا چهار عدد پیاز را پوست گرفته و آنها را خرد کنید.
 2. با استفاده از آبمیوه گیری یا هر روش دیگری، آب پیاز را بگیرید. روش دیگر این است که تکه های پیاز را در مخلوط کن بریزید تا خمیری شود. سپس خمیر را در پارچه ای درشت بافت قرار دهید و فشار دهید تا آب آن جدا شود.
 3. آب پیاز را به پوست سر و ریشه های مو بزنید.
 4. سپس پس از 20 دقیقه موهایتان را بشویید.
 5. اقدامات لازم قبل از استفاده از آب پیاز

استفاده از آب پیاز برای موها، ایمن و بی ضرر است. اما اگر شما نسبت به بوی پیاز آلرژی دارید، از اضافه کردن آب پیاز به موهایتان خودداری کنید. حتی افرادی که آلرژی ندارند، پیازها می توانند سبب سوزش پوست شوند. عوارض جانبی استفاده از آب پیاز بسته به مقدار غلظت محلولی که تهیه کرده اید، ممکن است شامل قرمزی و خارش باشد. مخلوط کردن آب پیاز و یک نرم کننده مانند آلوئه ورا یا روغن نارگیل می تواند از این موارد جلوگیری کند.