انواع بیوپسی (نمونه برداری) از پوست را بشناسید!

parya
سرطان پوست یکی از بیماری هایی است که نیاز به نمونه برداری برای تشخیص و درمان دارد. روش های مختلفی برای بیوپسی پوست وجود دارد که بسته به شرایط انتخاب می شوند. در ادامه با انواع بیوپسی پوست آشنا می شویم.

یافتن نقطه ای مشکوک در پوست شما دلیل خوبی برای رفتن پیش متخصص پوست است. دکتر پس از بررسی پوست شما، احتمالا نمونه برداری یا بیوپسی را تجویز می کند. بیوپسی آزمایشی است که در آن نمونه ای کوچک از شرایط پوستی شما برداشته می شود و آن را برای آزمایش بیشتر به آزمایشگاه می فرستند. نتایج نمونه برداری از پوست می تواند این اطمینان را به شما دهد که نقطه ی مورد نظر خوش خیم (غیر سرطانی) است و یا اگر مبتلا به سرطان هستید، درمان های لازم را شروع کنید. برای برخی از سلول های اساسی و سرطان پوست سلول فلسی، بیوپسی می تواند به اندازه ی کافی تومور را برای محدود کردن سرطان، حذف کند.

اکثر نمونه های بیوپسی را می توان با استفاده از بیهوشی موضعی و در مطب دکتر انجام داد. قبل از بیوپسی، پزشک یا پرستار پوست شما را تمیز می کند و ممکن است از یک خودکار برای مشخص کردن منطقه ی بیوپسی استفاده کند. برای انجام نمونه برداری، شما یک بی حس کننده ی موضعی را از طریق سوزن برای بی حس کردن پوست دریافت می کنید. بی حسی ممکن است مدت کوتاهی پس از تزریق ایجاد شود. زمانیکه اثر آن به خوبی گسترش پیدا کرد، شما نباید در طول عمل احساس درد کنید. متخصصان سرطان از چندین روش مختلف بیوپسی برای تشخیص سرطان پوست استفاده می کنند. در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند
azshanbe img

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.