اگر می خواهید با پرخوری مبارزه کنید این روش ها را امتحان کنید!

parya
پرخوری از مشکلات رایج در میان مردم است. پرخوری اگر کنترل نشود، می تواند عوارض خطرناکی بر سلامتی داشته باشد. روش های خود کنترلی یکی از بهترین روش های مبارزه با پرخوری است که در ادامه به آن اشاره شده است.

پرخوری و مصرف بیش از حد مواد غذایی، امروزه در میان مردم بسیار رایج است و افراد زیادی وجود دارند که می خواهند با آن مبارزه کنند. از راه های مبارزه با پرخوری، روش های خود کنترلی است که می تواند به شما کمک کند که میل به مصرف غذا و خوردن بیش از حد را کاهش دهد. در این مطلب با برخی از این روش ها بیشتر آشنا می شویم.

مصرف غذاهای سرشار از فیبر

انتخاب غذاهای غنی از فیبر مانند لوبیا، سبزیجات، جو و میوه ها می تواند به شما کمک کند که احساس سیری بیشتری داشته باشید و میل به پرخوری در شما کاهش یابد. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داده است که افرادی که غذاهای غنی از فیبر را برای صبحانه مصرف می کنند، نسبت به افرادی که برشتوک می خورند، احساس سیری بیشتری می کنند و در وعده ی ناهار غذای کمتری می خورند. مصرف آجیل، اضافه کردن لوبیا به غذا و خوردن سبزیجات در هر وعده به کاهش مواد غذایی مصرف شده کمک می کند.

خوردن منظم وعده های غذایی

هنگان تلاش برای کاهش وزن، بسیاری از مردم از وعده های غذایی خود را برای کاهش تعداد کالری های مصرفی، صرف نظر می کنند. در حالی که این روش می تواند در برخی از موارد کارآمد باشد، محدود کردن وعده های غذایی باعث می شود که شما در طول روز بیشتر پرخوری کنید. مطالعات نشان داده است که خوردن وعده های بیشتر در طول روز ممکن است گرسنگی و مصرف غذا را کاهش دهد. به عنوان مثال، برخی از مردم ممکن است از وعده ی ناهار برای کاهش کالری دریافتی، صرف نظر کنند. اما در وعده ی شام بیشتر پرخوری کنند. با این حال، مصرف ناهار متعادل می تواند در حقیقت به کاهش شانس شما برای ابتلا به پرخوری کمک کند.

یک دفترچه ی نظارت بر مواد غذایی تهیه کنید

پیگیری آنچه که شما به صورت روزانه مصرف می کنید و یا استفاده از اپلیکیشن های موبایل می تواند به کاهش پرخوری شما کمک کنند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که استفاده از روش های خود نظارت گر مانند پیروی از دفترچه یادداشت غذایی می تواند به کاهش وزن کمک کند. علاوه بر این، با استفاده از یک مجله ی غذایی می توانید از شرایطی که احتمالا بیشتر شبیه به پرخوری هستند و یا تمایل به خردن غذاهای خاصی دارید، با خبر شوید.