با این روش ها آکنه های خود را درمان کنید

جوش و آکنه از جمله مشکلات پوستی است که کمتر کسی پیدا می شود که آن را تجربه نکرده باشد. اما شدت آکنه در افراد مختلف متفاوت است در برخی کمتر و ضعیف تر است و در برخی دیگر مقاوم.

با این روش ها آکنه های خود را درمان کنید

مواردی که باید در نظر بگیرید:

اگر پوست شما مستعد آکنه می باشد، شاید مدام به دنبال راهی هستید که از ایجاد آکنه جلوگیری کنید.

متاسفانه، این راهکار در مورد صورت کارساز نیست اما می تواند به بهبود شرایط کمک کند.

تاثیر راهکارهای جلوگیری از ایجاد آکنه به مواردی از جمله، محصولات مورد استفاده، مصرف مداوم آن ها، مهارت های زیبایی شناسی بستگی دارد.

یک متخصص حرفه ای اطلاعات کافی برای درمان جوش ها دارد.

در ادامه این مقاله راه های مراقبت از پوست و از بین بردن آکنه را خواهید آموخت.

درمان آکنه بستگی به نوع آکنه دارد:

پوست هایی که آکنه های کوچک و جزئی دارند وقتی که از محصولات مراقبت از پوست استفاده می کنند متوجه خواهند شد که چقدر پوست شان زیبا شده است.

اما افرادی که پوست شان آکنه ها و ضایعات بیشتری دارد باید از محصولات قوی تری استفاده کنند.

نوع محصولاتی که برای آکنه استفاده می شود:

برخی از پوست ها بیشتر از بقیه مستعد جوش و آکنه هستند.

کلاسیک

مراحل این روش چگونه است؟ تعدادی فرایند استاندارد. در این روش از بخار، اسکراب لایه بردار، ماساژ و ماسک استفاده می شود. ممکن است که از تونر یا مرطوب کننده نیز استفاده کنند.

بر روی پوست چه کاری انجام می دهد؟ در این روش به صورت عمیق پوست را تمیز می کنند و لایه برداری صورت می گیرد. به سلول های مرده پوست اجازه می دهند از پوست جدا شوند و آب بیشتر به پوست خواهد رسید و حتی ممکن است که رنگ پوست کمی تغییر کند.

این روش برای چه نوعی آکنه ای مناسب است؟ جوش های سرسیاه یا سر سفید را می تواند تخلیه کند.

باز کردن روزنه ها:

مراحل این روش چگونه است؟ در روش کلاسیک بیشتر تمرکز بر روی روزنه هایی است که مسدود نشده اند. اما در این روش با ابزار های خاصی روزنه های مسدود شده را باز خواهند و مواد درون آن را تخلیه خواهند کرد.

بر روی پوست چه کاری انجام می دهد؟ روزنه های مسدود شده را تمیز خواهند کرد و در نتیجه پوست نرم تر خواهد شد. با این وجود یک بار انجام دادن این روش ممکن است که برای همیشه جوش ها را از بین نبرد و نیاز به انجام دوباره باشد.

این روش برای چه نوعی آکنه ای مناسب است؟ جوش های سر سیاه و سر سفید قابل درمان هستند. اما باید توجه کرد که کیست های زیر پوستی به هیچ وجه نباید تخلیه شوند.

میکرودرم ابروژن:

مراحل این روش چگونه است؟ در این روش به کمک دستگاه از پوست لایه برداری می کنند. 30 تا 40 دقیقه بعد از هر بار استفاده از مرطوب کننده زمان نیاز است.

بر روی پوست چه کاری انجام می دهد؟ بعد از یک دوره کوتاه، پوست روشن تر و نرم تر خواهد شد.

این روش برای چه نوعی آکنه ای مناسب است؟ جوش های سر سیاه و سر سفید درمان خواهند شد. زخم و اسکار ها ممکن است که وضعیت بهتری پیدا کنند.