حقایقی در مورد واژن که هر خانمی باید بداند!

واژن اندام جنسی خانم ها است که باورهای غلطی در مورد آن وجود دارد و اطلاعات نادرستی از آن در بین زنان شنیده و گفته می شود و سبب گمراهی آنها می شود. در این مطلب می خواهیم حقایق درستی را در مورد واژن ارائه دهیم.

حقایقی در مورد واژن که هر خانمی باید بداند!

دانش قدرت است، به ویژه اگر در مورد واژن باشد. اما اطلاعات غلط بسیاری در مورد آن وجود دارد. بسیاری از چیزهایی که در مورد واژن می شنویم مانند اینکه نباید بو داشته باشند، نه تنها نادرست هستند، بلکه می تواند همه نوع احساس غیر ضروری شرم و استرس را در ما ایجاد کند. بنابراین، ما در این مطلب مجموعه ای حقایق درست را در مورد واژن و فرج، برای کمک به شما در درک بدن خود و بیرون آمدن از دروغ و افکار غلط ، قرار داده ایم.

فرج شما، واژن شما نیست

واژن یک کانال عضلانی 3-6 اینچی است که از دهانه ی رحم و قسمت پایین رحم تا خارج از بدن امتداد یافته است. اما فرج همه ی موارد بیرونی از جمله لگن، مجرای ادرار، چوچوله و دهانه ی واژن است.

لازم است که شما تفاوت این دو را بدانید، زیرا این توانایی درک آناتومی بدن شما است و همچنین تشخیص این دو می تواند مفید و حتی ضروری باشد.

بسیاری از مردم نمی توانند تنها از طریق دخول به ارگاسم برسند

کمی بیشتر از 18 درصد زنان هستند که می گویند می توانند تنها از طریق دخول به ارگاسم برسند و برای 80 درصد دیگر، عنصر اصلی چوچوله یا کلیتوریس است. برخی از افراد می توانند به طور همزمان یک ارگاسم واژینال و کلیتورال را تجربه کنند، که به این حالت ارگاسم مخلوط گفته می شود. این حالت ممکن است نادر باشد ولی کاملا قابل دستیابی است. همچنین بسیاری از زنانی که بدن های سالمی دارند، وجود دارد که به ندرت و یا هرگز به ارگاسم نمی رسند.

همه ی افرادی که واژن دارند، زن نیستند

اندام های جنسی شاخص جنسیت نیستند و این فرض می تواند اشتباه و مضر باشد. بسیاری از افراد وجود دارند که دارای واژن هستند، اما زن نیستند. آنها ممکن است به عنوان مرد و یا دو جنسیتی شناخته شوند.

واژن در طول زایمان پاره می شود، اما این طبیعی است

پاره شدن واژن در طول زایمان، یک قسمت طبیعی از زایمان است و یدن شما پس از بدن، به حالت قبلی خود برگردانده می شود. بالغ بر 79 درصد زایمان های واژینال شامل پاره شدن واژن است و یا نیاز به برش دارد. این آسیب ها می تواند شکاف های جزیی و یا برش های طولی به نام اپیزیوتومی باشد که عمدتا توسط یک ارائه دهنده ی مراقبت های بهداشتی انجام می شود. به عنوان مثال در شرایطی که پا در ابتدا قرار دارد و یا زایمان سریعتر باید انجام شود، از روش " برش یا شکاف" استفاده می شود. اما واژن شما انعطاف پذیر است و به دلیل خونریزی فراوان، در واقع سریعتر از سایر قسمت های بدن بهبود می یابد.

کلیتوریس شبیه به قله ی یک کوه یخی است

کلیتوریس به عنوان مجموعه ای از عصب های انتهایی به اندازه ی نخود است که در زیر پوست قرار گرفته و به عنوان کلاه گیس کلیتورال شناخته می شود. زمان بسیار زیادی لازم است که مردان آن را پیدا کنند. در حال حاضر ما می دانیم که کلیتوریس شبکه اب از پایانه های عصبی است که تقریبا تمام آنها در زیر لایه ی سطحی قرار دارند. کلیتوریس به شکل یک چنگال چهار طرفه است که در کنار اتصال لب های کوچک به هم قرار دارد و به نظر می رسد که لمس کردن آن سخت است.

کلیتوریس دو برابر آلت تناسلی مرد پایانه های عصبی دارد

آلت تناسلی حساس مردان تقریبا 400 پایانه ی عصبی دارد اما کلیتوریس دارای 8000 پایانه ی عصبی است. به همین دلیل است که باید توجه زیادی به کلیتوریس در واژن خانم ها شود.

واژن باید بو داشته باشد

امروزه دانستن این مسئله باید یک دانش عمومی باشد، اما اینطور نیست. واژن شامل یک ارتش بسیار منظم و بزرگ از باکتری هایی است که ساعت ها کار می کنند تا pH واژن را سالم و متعادل نگه دارند و مانند دیگر باکتری ها، دارای بو هستند. به طوریکه بوهایی که گهگاه متوجه آن می شوید، کاملا طبیعی هستند و نباید واژن را با شوینده هایی که حاوی عطر و بو هستند، بشویید. البته اگر شما متوجه یک بوی تند و عجیب و غریب شدید، به پزشک مراجعه کنید.

واژن خاصیت خود تمیز کنندگی دارد، به آن اجازه دهید کار خود را انجام دهد

ارتشی از باکتری های اختصاصی تنها به هدف حفظ pHواژن در سطح مطلوب برای دفع سایر باکتری های مضر، در واژن وجود دارد. به طور معمول، ترشحاتی که ممکن است نازک یا ضخیم، روشن یا سفید باشد و در پایان روز در لباس زیر شما مشاهده شود، نتیجه ی خود تمیز کنندگی واژن شما است. روش های تمیز کردن واژن مانند دوش گرفتن و شستن واژن، یک ایده ی بسیار بد است. زیرا این کار می تواند تعادل طبیعی واژن را از بین ببرد که این منجر به ایجاد مشکلاتی مانند واژینوز باکتریال و عفونت می شود.

منبع: الو دکتر

13 راز دستگاه تناسلی زنان که حتما باید بدانند!

مشکلات واژن که همه خانم‌ها باید بدانند-قسمت اول

درمان خارش واژن با داروهای خانگی و ارزان
ساختمان پزشکان
}