حقایقی در مورد واژن که هر خانمی باید بداند!

parya
واژن اندام جنسی خانم ها است که باورهای غلطی در مورد آن وجود دارد و اطلاعات نادرستی از آن در بین زنان شنیده و گفته می شود و سبب گمراهی آنها می شود. در این مطلب می خواهیم حقایق درستی را در مورد واژن ارائه دهیم.

دانش قدرت است، به ویژه اگر در مورد واژن باشد. اما اطلاعات غلط بسیاری در مورد آن وجود دارد. بسیاری از چیزهایی که در مورد واژن می شنویم مانند اینکه نباید بو داشته باشند، نه تنها نادرست هستند، بلکه می تواند همه نوع احساس غیر ضروری شرم و استرس را در ما ایجاد کند. بنابراین، ما در این مطلب مجموعه ای حقایق درست را در مورد واژن و فرج، برای کمک به شما در درک بدن خود و بیرون آمدن از دروغ و افکار غلط ، قرار داده ایم.

فرج شما، واژن شما نیست

واژن یک کانال عضلانی 3-6 اینچی است که از دهانه ی رحم و قسمت پایین رحم تا خارج از بدن امتداد یافته است. اما فرج همه ی موارد بیرونی از جمله لگن، مجرای ادرار، چوچوله و دهانه ی واژن است.

هفته ای دو کیلو وزن کم کنید !
azshanbe img

تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید

لازم است که شما تفاوت این دو را بدانید، زیرا این توانایی درک آناتومی بدن شما است و همچنین تشخیص این دو می تواند مفید و حتی ضروری باشد.

بسیاری از مردم نمی توانند تنها از طریق دخول به ارگاسم برسند

کمی بیشتر از 18 درصد زنان هستند که می گویند می توانند تنها از طریق دخول به ارگاسم برسند و برای 80 درصد دیگر، عنصر اصلی چوچوله یا کلیتوریس است. برخی از افراد می توانند به طور همزمان یک ارگاسم واژینال و کلیتورال را تجربه کنند، که به این حالت ارگاسم مخلوط گفته می شود. این حالت ممکن است نادر باشد ولی کاملا قابل دستیابی است. همچنین بسیاری از زنانی که بدن های سالمی دارند، وجود دارد که به ندرت و یا هرگز به ارگاسم نمی رسند.

همه ی افرادی که واژن دارند، زن نیستند

اندام های جنسی شاخص جنسیت نیستند و این فرض می تواند اشتباه و مضر باشد. بسیاری از افراد وجود دارند که دارای واژن هستند، اما زن نیستند. آنها ممکن است به عنوان مرد و یا دو جنسیتی شناخته شوند.

واژن در طول زایمان پاره می شود، اما این طبیعی است

پاره شدن واژن در طول زایمان، یک قسمت طبیعی از زایمان است و یدن شما پس از بدن، به حالت قبلی خود برگردانده می شود. بالغ بر 79 درصد زایمان های واژینال شامل پاره شدن واژن است و یا نیاز به برش دارد. این آسیب ها می تواند شکاف های جزیی و یا برش های طولی به نام اپیزیوتومی باشد که عمدتا توسط یک ارائه دهنده ی مراقبت های بهداشتی انجام می شود. به عنوان مثال در شرایطی که پا در ابتدا قرار دارد و یا زایمان سریعتر باید انجام شود، از روش ” برش یا شکاف” استفاده می شود. اما واژن شما انعطاف پذیر است و به دلیل خونریزی فراوان، در واقع سریعتر از سایر قسمت های بدن بهبود می یابد.