اگر نفخ شکم دارید، این غذاها را نخورید!

parya
نفخ شکم معمولا پس از خوردن غذا اتفاق می افتد و به دلیل تجزیه برخی از مواد در روده ی بزرگ ایجاد می شود که امکان هضم آنها در معده وجود ندارد. در ادامه به برخی از غذاهایی که باعث نفخ می شوند، اشاره شده است.

نفخ و التهاب شکم زمانی ایجاد می شود که شکم شما بعد از خوردن غذا احساس تورم و یا بزرگ شدن می کند. این اتفاق معمولا توسط گاز و یا دیگر مسائل مربوط به گوارش ایجاد می شود. ایجاد نفخ شکم بسیار رایج است و حدود 16-30 درصد از مردم این مشکل را به طور مرتب تجربه می کنند. در این مطلب به برخی از غذاهایی که می توانند موجب ایجاد نفخ شوند، همراه با جایگزین هایی برای آنها اشاره شده است.

موادی که سبب ایجاد نفخ و التهاب می شوند

لوبیا

لوبیا نوعی از حبوبات است که حاوی مقدار زیادی پروتئین و کربوهیدرات سالم است. لوبیا سرشار از فیبر و همچنین چندین ویتامین و مواد معدنی است. با این حال، اکثر لوبیاها حاوی قندهایی به نام آلفا- گالاکتوزید ها هستند که متعلق به گروهی از کربوهیدرات با نام FODMAP هستند. FODMAP کربوهیدرات های کوتاه زنجیر هستند که از هضم و شکسته شدن فرار می کنند و سپس توسط باکتری های روده ای تجزیه می شوند. تولید گاز یکی از محصولات جانبی این فرآیند است. برای افراد سالم، FODMAP صرفا سوخت لازم برای باکتری های مفید گوارشی را فراهم می کند. با این حال، برای افراد مبتلا به سندروم روده ی تحریک پذیر، نوع دیگری از گار در طول فرآیند تجزیه تولید می شود. این ممکن است باعث ناراحتی عمده از جمله علائمی ماند نفخ، استفراغ، یبوست و اسهال شود. خیساندن لوبیا یک راه خوب برای کاهش FODMAP است. شما می توانید آب لوبیا را چندین بار عوض کنید و از این طریق به کاهش نفخ کمک کنید.