کاهش نفخ قاعدگی با این روش ها!

parya
نفخ قاعدگی یکی از نشانه های سندروم پیش از قاعدگی است که ممکن است سبب درد و ناراحتی شود. بسیاری از خانم ها ممکن است این مشکل را در طول قاعدگی تجربه کنند. در ادامه به روش های کنترل نفخ قاعدگی اشاره شده است.

نفخ یکی از علائم اولیه رایج قاعدگی است که بسیاری از زنان آن را تجربه می کنند. شما ممکن است که در طول دوران قاعدگی احساس کنید که وزنتان افزایش یافته و یا شکم و برخی دیگر از قسمت های بدنتان سفت و متورم شده است. نفخ شکم معمولا قبل از شروع قاعدگی اتفاق می افتد و پس از چند روز از بین می رود و برخی از درمان های خانگی می توانند به کاهش آن کمک کنند. در اینجا به چندین روش برای کاهش نفخ قاعدگی اشاره شده است:

  • دنبال کردن یک رژیم غذایی کم سدیم از جمله مصرف میوه ها، سبزیجات، دانه های جامد و پروتئین کم
  • نوشیدن مقادیر بالای آب
  • پرهیز از نوشیدن کافئین و الکل در این دوران
  • محدود کردن مصرف غذاهای فرآوری شده
  • ورزش کردن منظم
  • مصرف دیورتیک ها

اگر شما در این دوران نفخ شدید داشته باشید، می توانید با پزشک در مورد مصرف قرص های کنترل بارداری مشورت کنید.

چگونه می توان نفخ قاعدگی را درمان و پیشگیری کرد؟

در حالی که هیچ درمان کلی برای نفخ قاعدگی وجود ندارد، تغییرات شیوه ی زندگی ممکن است به شما در کاهش نفخ، قبل از قادگی و در طول آن کمک کند.

غداهای مناسب را مصرف کنید

شما نباید در طول دوره ی قاعدگی بیش از حد نمک مصرف کنید. انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که مصرف نمک روزانه ی خود را تا حداکثر 2300 میلی گرم محدود کنید.

غذاهای فرآوری شده حاوی مقدار زیادی نمک و همچنین سایر سایر موادی است که ممکن است برای شما سالم نباشند. در عوض، بر روی مصرف میوه ها، سبزیجات و همچنین سایر غذاهای سالم مانند دانه های کامل، پروتئین، آجیل و دانه ها تمرکز کنید.

آب زیادی بنوشید

اطمینان حاصل کنید که در روزهای قاعدگی خود، آب زیادی می نوشید. سعی کنید به طور مداوم یکی بطری آب را با خود به همراه داشته باشید و آن را در طول روز چندین بار پر کنید. هیچ توصیه ای برای مقدار مصرف آب روزانه وجود ندارد و مقدار نوشیدن آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به محیط زندگی، سلامتی شخص و سایر عوامل بستگی دارد. یک قاعده ی کلی و خوب این است که در طول روز حداقل 8 لیوان آب بنوشید.

از نوشیدن الکل و کافئین در این دوران خودداری کنید

کارشناسان معتقدند که الکل و کافئین موجب نفخ و سایر نشانه های سندروم پیش از قاعدگی می شود. شما می توانید که نوشیدن آب را جایگزین این مواد کنید.